На ринку праці України існує дефіцит кваліфікованих кадрів
«Витік інтелекту істотно заважає розвитку країни. Уже зараз на ринку праці відчувається дефіцит кваліфікованих кадрів, які доводиться заповнювати за рахунок фахівців з-за кордону», - зазначила вона.
Експерти зазначають, що виїзд кваліфікованої робочої сили за кордон традиційно вважають великою проблемою країн, що розвиваються, які програють у конкуренції за кадри більш розвиненим країнам. Разом з тим, в умовах глобалізації з'являється новий погляд на проблему «витоку умів»: еміграція кваліфікованих кадрів дає можливість отримати істотні вигоди країнам-донорам. У сучасному світі країна може розвиватися як за рахунок внутрішнього людського капіталу, так і за рахунок використання своїх людських ресурсів за кордоном.
Українські професіонали вищої кваліфікації, емігрувавши в більш розвинені країни, надалі сприяють залученню інвестицій, технологій, ідей і більш ефективних стандартів ведення бізнесу на батьківщину.
Повернувшись, такі люди можуть принести більше користі Україні, а державі менше доведеться витрачати коштів на створення усередині країни умов, необхідних для розвитку талантів. Крім того, тимчасовий виїзд студентів і вчених для участі в дослідженнях і проектах підвищує кваліфікацію вітчизняних дослідників і сприяє інтеграції України у світову науково-технічну й освітню співдружність.
Крім того, емігранти сприяють просуванню вітчизняних товарів і послуг на світовому ринку.
Можливість еміграції стимулює розвиток вітчизняного ринку праці. В українців виникає привід одержувати конкурентоспроможну освіту, щоб знайти роботу за кордоном.
У той же час «витік умів» приводить до деградації людського капіталу й економіки країни. Створюється порочне коло, коли кожному наступному поколінню доводиться вчитися та переймати навички в людей з усе більш низькою кваліфікацією. У підсумку в країні знижується продуктивність праці, падає конкурентоспроможність у залученні інвестицій у високотехнологічні галузі, і економіка замикається на виробництві товарів з низькою доданою вартістю. Якщо через еміграцію країна втратить критичну масу добре освічених і діяльних людей, вона потрапить у замкнуте коло деградації робочої сили та виробництва, для виходу з якого будуть потрібні набагато більші ресурси, ніж для створення умов для роботи талановитим людям, поки в країні вони ще є .
Також проблемою є те, що дефіцит кадрів збільшує витрати економіки й ускладнює її реформування. До того ж, країна не одержує віддачі від своїх вкладень у людський капітал. В Україні подібні соціальні витрати становлять третину державного бюджету. Якщо ж висококваліфіковані фахівці, які виросли в країні, у тому числі завдяки подібній державної підтримці, емігрують до інших країи, то держава втрачає можливість капіталізувати свої витрати - результатами її вкладень скористаються економіки інших країн.
ДОВІДКА. Дебати «Еміграція висококваліфікованих кадрів корисна для економіки України», що відбулися 22 вересня 2011 року в Києві, - це вже шістнадцяті публічні дебати у форматі «Оксфордського клубу». Організатори заходу - фонд «Ефективне керування» і британська компанія Intelligence Squared.
Фонд «Ефективне керування» був створений за ініціативи бізнесмена й політика Рината Ахметова в 2007 році для розробки та реалізації проектів і програм, спрямованих на довгостроковий розвиток української економіки. Для рішення цих завдань фонд залучає провідних вітчизняних і закордонних експертів з бездоганною репутацією.
Джерело: http://www.ua.all.biz/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6410
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23600 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...