Три дивних питання під час співбесіди та розумні відповіді на них
Це і змушує рекрутерів «мучити» вас запитаннями про плани на найближчі 5 років, вміння виходу з важких ситуацій тощо.
Можна, звісно, злитися, обурюватися з цього приводу. А можна просто підготуватися до таких запитань заздалегідь.
«Чому ми повинні вибрати вас серед інших кандидатів?»
Найчастіше у вас немає уявлення про інших претендентів. Та й ви ж тільки 20 хвилин тому розповідали про всі свої досягнення, заслуги, досвід і навички. Тому так і хочеться відповісти щось на кшталт: «Звідки мені знати? Та й взагалі це не моя справа – самі вирішуйте».
Розумні відповіді:
1. «Ви шукаєте того, хто може виконувати такі завдання. Саме ці завдання я вирішував на попередньому робочому місці. Тому я вважаю, себе хорошим кандидатом».
2. «Якщо я правильно зрозумів, то ваша головна мета в короткостроковому періоді – це…. У мене є досить гарне уявлення про те, що вам потрібно та чого ви намагаєтеся досягти».
3. «Хороше запитання! З іншими кандидатами не знайомий, але виходячи з того, що я почув про вашу компанію, я можу запропонувати вам декілька ідей, а ви скажете, чи правильним шляхом я іду».
«Який ваш найбільший недолік?»
Недоліки та слабкості є у всіх, але вони не завжди говорять про те, як діє людина та як досягає своєї мети. Так чому ж вони турбують рекрутерів? Все просто: вони намагаються виявити потенційні проблеми, наприклад, нездатність працювати в команді або відсутність пунктуальності.
Але хто ж про це скаже на першій зустрічі? І ви починаєте розповідати про перфекціонізм, трудоголізм і інші «недоліки, які можна сприйняти як гідності».
Розумні відповіді:
1. «Мені потрібно попрактикуватися в…. Хоча я зробив багато подібних завдань, але мені дуже хотілося б знати більше, коли справа доходить до…».
2. «Думаю, що вчитися … цікаво, але я, можливо, не дуже хороший в…, і я намагаюся приділяти цьому не так багато часу, тому можу продовжити більше дізнаватися про…».
3. «Я часто фокусувався на своїх слабких сторонах, поки не зрозумів, що завжди буде багато речей, в яких мені ніколи не стати найкращим. Тепер я витрачаю свій час на те, що мені цікаво, і на те, що я вже вмію і люблю робити, наприклад…».
«Як вас охарактеризував би колишній керівник?»
Перша думка, яка приходить в голову, це те, що ви не можете поставити себе на місце іншої людини й висловити її думку. Але мета цього запитання якраз у тому, щоб з'ясувати, чи можете ви оцінювати себе зі сторони і, при потребі, коригувати свою професійну поведінку. Тому не кокетуйте й не мовчіть.
Розумні відповіді:
1. «Як людину, яка завжди доводить справу до кінця. Я думаю, що він був задоволений моєю роботою. І хоча думки з деяких питань у нас розходилися, до моїх ідей прислухалися».
2. «Як командного гравця, який за необхідності може проявити ініціативу та діяти самостійно».
3. «На попередньому місці роботи кожен з нас особисто відповідав за операцію від першого контакту й до завершення. Деякі губилися від такої автономності, але мені навпаки це подобалося, і мій керівник міг би сказати, що я відповідальний і здатний одиночний гравець».
Важливо з самого початку бесіди налаштуватися на діалог, тоді на будь-яке запитання можна відповісти спокійно й змістовно. Пам'ятайте, що зустріч з роботодавцем – не іспит. Будьте собою, сумлінно підготуйтеся до співбесіди, тримайтеся природно – це найкраща стратегія.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6410
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23600 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...