В Україні в 10 разів зростуть штрафи для бізнесу
У наступному році український бізнес чекає нова процедура перевірок і штрафи. 12 листопада 2019 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт № 2172 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду». Перш за все, він стосується компаній, які торгують нехарчовими продуктами. Цей документ цілком може запрацювати вже з початку наступного року.
ТОП-10 змін для бізнесу в 2020 році:
-
скасування штрафів за формальні порушення. Контролер спершу повинен буде надати рекомендації про усунення порушення, а штрафувати вже тільки за повторне порушення;
-
заборона вилучати будь-які документи на підприємстві, крім тих, які стосуються перевірки та необхідні для встановлення постачальника;
-
відповідальність за небезпечну продукцію буде нести імпортер або виробник, а не продавець;
-
заборона на об'єднані перевірки (виїзні та невиїзні);
-
обмежуються максимальні терміни перевірки;
-
посилюється відповідальність за недопуск до перевірки;
-
усувається дублювання контролю різними органами з одного й того ж виду продукції;
-
уніфікований порядок відбору зразків;
-
істотне (майже в десять разів) збільшення розмірів штрафних санкцій.
«Торговців не штрафуватимуть за відсутність знака відповідності техрегламенту, неналежне застосування знака відповідності та розповсюдження продукції без декларації про відповідність. Саме ці порушення є найпоширенішими і є болючими для суб'єктів господарювання, що не уважні або свідомо ігнорують вимоги законодавства, і не можуть підтвердити придбання продукції, яку реалізують», – зазначив юрист АФ Pragnum Ігор Сікора.
З іншого боку, звільнення від відповідальності продавців може призвести до неможливості притягнення винних осіб за порушення законодавства в сфері обігу нехарчових продуктів.
Виходити на перевірки до виробників інспекторам дозволять лише тоді, коли буде документально підтверджений факт небезпеки тієї чи іншої продукції.
Тобто є підстави допускати, що інспекції будуть проводитися рідше і тільки у визначених законом випадках. Але при цьому юристи відзначають, що як такої лібералізації перевірок чекати не варто. Ініціатива спрямована на зменшення корупційних ризиків при роботі інспекторів і на посилення захисту споживачів.
Хто постраждає більше
Зараз в полі зору перевіряльників перебувають як великий бізнес – великі платники податків, так і дрібні торговці, які погано обізнані в законах і можуть легко «напоротися» на штрафи.
«Найбільше страждають компанії, які займаються реалізацією товарів в невеликих обсягах. Причини цього лежать на поверхні: бажання заробити більше часто породжує неможливість підтвердити походження товару (купівля товару без його документального оформлення апріорі дешевше). Ще одна причина: відсутність юридичної обізнаності суб'єкта господарювання щодо вимог до певних видів нехарчової продукції», – зазначив Сікора.
За словами юристів, якщо закон приймуть, він посприяє розвитку підприємницької діяльності, створенню сприятливих умов для ведення добропорядного бізнесу та забезпечення прозорості українського ринку, а також посилить захист споживачів у разі виявлення на ринку небезпечної продукції.
Безвіз для товарів
Ще однією важливою складовою цієї ініціативи є введення так званого «промислового безвізу». Після прийняття документа Україна зможе почати переговори з ЄС про підписання перших договорів в рамках спрощеного експорту промислових товарів з України до Євросоюзу без додаткової сертифікації.
На думку експертів, «промисловий безвіз» з ЄС, тобто підписання Угоди АСАА (Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції) можливий вже в 2020 році. Переваги від цього отримає малий і середній бізнес, оскільки відкриються ринки ЄС з нехарчовою продукцією, і тоді експорт товарів промислового призначення зможе конкурувати.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6410
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23600 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...