Цікаві факти про професії
Цікаві факти про хірургів і терапевтів
А чи знаєте ви, що в середині XIX століття і в часи Шерлока Холмса хірурги, як і в наші дні, виділялися з іншого лікарського середовища, правда – прямо в протилежну сторону. На відміну від лікарів вікторіанської Англії (зараз ми назвали б їх терапевтами) хірурги стояли досить низько на соціальних сходах. Якщо лікарів давно допускали в коло джентльменів, то хірургам як людям,що «працювали руками», шлях туди був замовлений. Лікарів під час візитів запрошували за родинний стіл, тоді як хірурги вимушені були обідати зі слугами – адже вони мали справу з травмами, зашивали рани і виконували іншу «брудну» роботу. Робота ж лікарів була «чистою», інтелектуальною- як правило вони обмежувалися виключно призначенням ліків. Головною відмінністю хірургів від звичайних лікарів з погляду соціальної ієрархії була необхідність дуже тривалого практичного навчання – в наші дні це якраз піднімає статус професіонала. Правда вже приблизно в 1890-х роках статус хірургів практично зрівнявся зі статусом інших лікарів, тому що більшість хірургів, які не перебували в штаті лікарень, стали займатися загальною практикою. А ставлення до хірургів як до одних з найбільш шанованих і цінованих лікарів виробилося вже до рубежу віків.
Забуті професії
А чи знаєте ви, що з посиленням прогресу ми втратили безліч зручностей, які були доступні жителям, наприклад, Великобританії за часів королеви Вікторії. Ось одне з таких зручностей: у великих містах на вуличних перехрестях в ті часи чергували люди похилого віку і хлопчаки з мітлами – по-англійськи їхня професія називалася cross-sweeper’и. Їхнім завданням було розметати бруківку від гною і пилу перед переходившими дорогу дамами і панами, які могли собі дозволити оплатити подібну послугу. Часто серед юних «прибиральників» дами обирали собі любимчиків, довіряючи тільки їм забезпечувати чистоту своїх спідниць на протязі всього шляху – такі любимчики могли отримувати щедрі чайові і милі подарунки до свят. От би й у нас на великих перехрестях стояли «прибиральники», які б розгрібали весь бруд,який скупчується у країв надземних пішохідних переходів!
Цікаві факти про забобони в деяких професіях
9 місце: Лікарі намагаються ніколи не мінятися чергуваннями. Вони кажуть, що якщо почнеш метушитися і домовлятися з колегами, так обов’язково дістанеться тобі така нічка, що око стулити буде ніколи.
8 місце: Льотчики ніколи не фотографуються перед польотом.
7 місце: Музикантам в день концерту потрібно обов’язково встати з правої ноги. Також вважається, що перед концертом не можна прибирати ліжко. Це одна з найпоширеніших прикмет серед диригентів і оперних співаків.
6 місце: У театрі, якщо п’єса (чи роль) падає на підлогу, актор повинен обов’язково на неї сісти і з нею піднятися. Якщо цього не зробити, то не вдасться зіграти.
5 місце: Всі знають, що вказувати пальцем на що-небудь – поганий тон. Моряки скажуть вам, що особливо погана прикмета – це показувати пальцем на небо. Це може розгнівати богів і принести шторм або штиль. У кожному порту всі знають, що вказувати пальцем на судно, що виходить з нього, означає приректи його на загибель.
4 місце: Сапери-піротехніки ніколи не прощаються, коли виїжджають на виклик, і ніколи не вимовляють слово “останній”, в якому б то не було контексті.
3 місце: Пожежники кажуть, що якщо під час чергування почистити чоботи, обов’язково надійде виклик на пожежу. Те ж саме відбувається, коли в розрахунку з’являється новенький.
2 місце: А коли пожежники повертаються з відпустки, їх поливають водою. Інакше і їм, і їх товаришам у цей же день доведеться виїжджати на пожежу.
1 місце: Напевно, самі забобонні люди на світі – це космонавти. Достовірно відомо, що Сергій Корольов не любив старти по понеділках і завжди переносив дату, якщо вона падала на понеділок. Чому – так і залишилося великою загадкою. Тим не менш, в радянській, а зараз у російській космонавтиці понеділок став, мало не офіційним »не стартовим” днем. А ось найсмішніше забобон космонавтів. На космодромі в Плесецьк перед запуском ракети-носія на ній обов’язково пишуть “Таня”. Кажуть, це ім’я вивів на першій ракеті закоханий в якусь Таню офіцер. Кажуть навіть, що одного разу, коли забули вивести на корпусі щасливе ім’я, ракета перед стартом вибухнула....
Джерело: https://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-profesiyi/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6410
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23600 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...