В Україні – нові правила купівлі квартири
У відділеннях створеної при Мін’юсті структури – Укрдержреєстру – величезні черги. Сюди нотаріуси відправляють охочих здійснити угоду – за випискою з єдиного держреєстру майнових прав на нерухомість. У БТІ тепер порожньо, за словами однієї із співробітниць, приходять лише ті, хто ще не знає про зміни, хоча перед Новим роком було стовпотворіння – усі хотіли встигнути зареєструвати право власності на квартиру.
Нагадаємо: Укрдержреєстр став «єдиним вікном», що замінило органи влади, які займалися видачею і реєстрацією документів на право власності: для квартир і будинків у містах це були Бюро техінвентаризації (БТІ), в селах – сільради, а держакти на право власності на землю видавали підрозділи Держземагентства. Терміни і оплата скрізь були різними, на місцях процвітала корупція – у БТІ вимагали хабаря, щоб «не помітити» перепланування житла, а за земельними актами, не давши мзду, можна було ходити роками.
Тепер усе повинно бути чітко: зібрав пакет документів, сплатив 239 грн. – і через 14 робочих днів власникові зобов'язані видати виписку з реєстру, що нерухомість – його. Як роз'яснили в Укрдержреєстрі, такі правила обов'язкові для нової нерухомості і угод, здійснених до 1 січня 2013 р., але не зареєстрованих (у БТІ, Держземагентстві). Угоди з такою нерухомістю здійснюватимуться без участі БТІ, а за допомогою тільки нотаріуса.
Щодо нерухомості, право власності на яку вже було зареєстроване, то при її продажі нотаріус зобов'язаний засвідчити угоду без відвідування БТІ і Укрдержреєстру. Але на жаль, поки нотаріуси все одно вимагають виписку з нового реєстру. «Ми чекаємо роз'яснень Мін’юсту і угоди поки не завіряємо», – відповіли в головній нотконторі країни – київській №1.
У Мін’юсті стверджують, що це незаконно, адже права нотаріусів розширені: якщо до 1 січня вони могли тільки оформляти угоди, то зараз отримали право реєструвати зміну власника, якщо, припустимо, квартира була куплена 10 років тому, а тепер знову продається, дарується тощо. Саме тому і виникають черги в Укрдержреєстрі.
За словами київського юриста, нотаріуси поки перестраховуються, вимагаючи від старого власника внести свою власність у новий реєстр: «Зате це дає 100% гарантію, що покупець не стане жертвою аферистів».
4 кроки до власності
Всі приватні землі, будинки і квартири зберуть в єдиному Держреєстрі, до якого отримають доступ нотаріуси для здійснення угод.
1. Заповнити заяву в підрозділі Укрдержреєстру за місцем знаходження об’єкта нерухомості. Бланк можна отримати на місці або, щоб зекономити час, скачати на сайті www.drsu.gov.ua та заповнити дома.
2. Оплатити інформпослуги реєстру (120 грн.) та держмито (119 грн.) в будь-якому банку. Квитанції на оплату також видають в Укрдержреєстрі, але їх можна взяти і з сайту.
3. Підготувати пакет документів: заяву про реєстрацію; квитанції про сплату послуг та мита; ксерокопії паспорта та ідентифікаційного коду (для тих, у кого коду немає, в паспорті повинна бути позначка про відмову від коду) та мати при собі їх оригінали; оригінали та нотаріально завірені копії документів на право власності (свідоцтво про приватизацію житла, держакт власності на землю, договір купівлі-продажу, дарування, обміну); техпаспорт – тільки на новий або реконструйований об’єкт нерухомості. При подачі документів за довіреністю потрібні також оригінал і нотаріально завірена копія довіреності, копія коду і паспорта того, кому видана довіреність.
4. Подати вказані документи а Укрдержреєстр. Протягом 14 робочих днів після їх прийняття вам зобов’язані видати документ про те, що ваша власність зареєстрована в єдиному реєстрі. Строки подачі документів на реєстрацію не обмежені, відповідальність за те, що будинок, квартира, земля не занесені до реєстру, не передбачена, всі права на нерухомість, зареєстровані до 1 січня 2013 р. в БТІ (для квартир), Держземагентстві, місцевих органах влади (земля та будівлі на ній) залишаються дійсними, але без занесення до реєстру такою власністю неможна розпоряджатися (продавати, дарувати, заповідати, обмінювати).
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6410
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23444 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...