Витрати на охорону праці є економічно вигідними

«По-перше, за порушення норм охорони праці роботодавець заплатить штрафи, потім - лікарняні потерпілому працівникові. Крім того, на час лікування, потрібно знайти заміну вибулому спеціалісту, підготувати нову людину, на що, природно, необхідні час і кошти. Контролюючі органи можуть також до усунення порушень зупинити експлуатацію робочого місця, а то й усього виробництва. Звичайно роботодавець жахається, коли починає підраховувати збитки. А всього цього можна було уникнути», - вважає заступник начальника управління організації профілактичних заходів та страхових експертиз Фонду Катерина Українцева.
За її словами, вкладати додаткові кошти у створення безпечних умов праці набагато простіше й економічно вигідніше, ніж долати наслідки нещасних випадків.
«Виділяти кошти на охорону праці власникам підприємств повинен підказувати здоровий глузд. Згідно з дослідженнями, проведеними Національним науково-дослідним інститутом промислової безпеки та охорони праці, кожна 1 гривня, вкладена в охорону праці на підприємстві, приносить у середньому 4 гривні економічного ефекту», - підкреслює Катерина Українцева.
Втім, і самі роботодавці починають вже реально оцінювати економічні ризики, які несе недотримання норм безпеки праці, і робити конкретні кроки з профілактики травматизму.
Наприклад, за даними Фонду, гірничо-збагачувальний комбінат у Полтавській області направив на вирішення питань з охорони праці в минулому році понад 7,5 млн гривень, що склало 17,7% від фонду оплати праці на підприємстві (закон вимагає тільки 0,5 %). На кожного працюючого вийшло близько 1000 гривень. На ці гроші були закуплені спецодяг та взуття, засоби індивідуального захисту, модернізована частина промислового обладнання. У результаті за останні роки кількість нещасних випадків скоротилася вдвічі.
Інше підприємство - велике об'єднання хімічної промисловості на Рівненщині - також не обмежується витратами, які встановлені вітчизняним законодавством: створено власний цех з пошиття спецодягу, функціонує служба з охорони праці, яка налічує 7 інженерів-фахівців. Крім того, з профспілковою організацією укладено колдоговір, згідно з яким робітники додатково забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, проходять регулярні медичні обстеження. Останній нещасний випадок зафіксовано на підприємстві два роки тому.
«Від економічного прагматизму виграє все суспільство, і роботодавець, який не втрачає прибуток, і найманий працівник, якому забезпечують зручні та безпечні умови праці», - підсумувала Катерина Українцева.

news.eizvestia.com

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад