Українцям хочуть дати додаткову відпустку
Чоловіки підуть в декрет
Зокрема, автори законопроекту пропонують забезпечити батьків правом на декретну відпустку, а батьків двох і більше малолітніх дітей - правом на додаткову відпустку.
Крім того, батьків малолітніх дітей наділять правом працювати неповний робочий день (тиждень). А залучати їх до роботи в позаурочний час і відправляти у відрядження можна буде тільки попередньо заручившись згодою.
«Цей законопроект передбачає зрівнювання гендерних прав чоловіків і жінок в рамках трудового і сімейного права, зокрема, шляхом надання додаткових гарантій чоловікам. Так, з прийняттям проекту закону чоловіки зможуть реалізувати свої батьківські права більш повно, а жінки не будуть піддаватися дискримінації при прийомі на роботу », - розповів UBR.ua директор з розвитку Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна Юрій Кострикін.
Але деякі з «нововведень», хоч і в урізаному форматі, і перш були передбачені КЗпП. Зокрема, право батька дитини на декретну відпустку до досягнення дитиною трьох років зафіксовано в КЗпП. Більш того, інші родичі, які фактично доглядають за дитиною, також мають право на декретну відпустку.
«Оскільки право батьків на декретну відпустку давно закріплено в українському законодавстві, але користувався ним відносно невеликий відсоток чоловіків, прийняття нового закону навряд чи істотно змінить статистику», - зазначила в інтерв'ю з UBR.ua юрист Eterna Law Юлія Зарічнюк.
Нинішній КЗпП також передбачає і право батька (і інших родичів, які фактично доглядають за дитиною) на неповний робочий день або роботу в віддаленому режимі до досягнення дитиною трьох років.
Додаткова відпустка
Законопроектом же пропонується встановити, що будь-який співробітник, який має дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, має право на неповний робочий день або неповний робочий тиждень. При цьому оплата праці провадиться пропорційно до часу (або обсягом роботи) відпрацьованому співробітником.
«У 33-й статті КЗпП запропоновано заборонити переводити на роботи, пов'язані з ризиком для життя чоловіків, які мають дітей-інвалідів або дітей, віком до 6 років. Стаття 51 тепер дозволяє підприємствам за свій рахунок зменшувати робочий тиждень не тільки для жінок, але і для чоловіків, які мають дітей інвалідів або дітей, віком до 14 років. Правда тут ключове - бажання роботодавця, тому що це не обов'язкова норма закону », - зауважив UBR.ua директор з розвитку сайту пошуку роботи Work.ua Сергій Марченко.
Законопроектом також пропонується забезпечити батьків, які мають двох і більше дітей віком до 15 років, правом на оплачувану додаткову відпустку до 10 календарних днів, а також на відпустку до двох тижнів за свій рахунок.
Роботодавець не матиме права відмовити в наданні такої відпустки, в іншому випадку працівник зможе звернутися до суду для захисту своїх прав, кажуть юристи.
«Зараз законом« Про відпустки »передбачено право батька на додаткову відпустку за свій рахунок, якщо дитина - інвалід або потребує домашнього догляду за медичним висновком до досягнення ним 6-и років. Також таким правом можуть скористатися батьки, які виховують дитину без матері », - уточнила Юлія Зарічнюк.
Відрядження під забороною
Крім цього, чоловіків, які мають дітей з інвалідністю або дітей, віком до 14 років, тепер, так само, як і жінок, пропонується звільнити від венеричних робіт і відряджень, якщо співробітник від них відмовляється.
«Чоловіків пропонується зрівняти в правах з жінками в інших аспектах догляду за дитиною, в тому числі, що стосується декретної відпустки. Цікаво, що першим з пунктів в обгрунтуванні нововведень, Федерація роботодавців вказує необхідність виконання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Виходить, угода про асоціацію з ЄС, знову додало простим українцям трохи прав і свобод », - зауважив Сергій Марченко.
Але не виключають експерти і піар-складової у цієї ініціативи. «Відомо, що восени депутати голосуватимуть поправки до Трудового кодексу і поки зміст всіх поправок до кінця не ясно. Може бути, такі зміни вже заплановані депутатами і будуть проголосовані. Тоді Федерація роботодавців зможе занести це голосування собі в актив, як власну ініціативу », - додав Марченко.
Проте, вважають експерти, такі зміни давно назріли, оскільки в українському суспільстві є певні усталені стереотипи і робочі моделі взаємодії всіх гравців ринку праці, з якими кожен з нас так чи інакше стикався на практиці. І далеко не завжди з хорошим результатом.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6410
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 23600 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...