Як у перший раз. Як новачку освоїтися на новому місці

Новий колектив, новий керівник, нові правила, незвична обстановка... Перший день на новому місці – завжди стрес, чи це дитячий садочок, школа, інститут або робота, навіть п'ята або десята в житті. Як подолати страхи й легко освоїтися на робочому місці?
1. Подивіться своїм страхам «в обличчя» – сформулюйте їх. Найстрашніше – боятися невідомості, тому спробуйте заздалегідь визначити, чи мають ваші страхи якусь підставу. Наприклад, ви боїтеся не сподобатися колегам. Запитайте себе – чому? Можливо, половина ваших побоювань – безпідставні. Коли «ворогів» в два рази менше, боротися стає значно простіше.
2. Подумки програйте ситуацію з ваших страхів. Уявіть, що найгірше з вами вже сталося – вас не злюбив керівник. Що ви будете робити? А якщо все піде за кардинально протилежним сценарієм: керівник – мудрий і тактовний, колеги – ввічливі й доброзичливі, робоче місце – сучасне й зручне? Зафіксуйте в своїй голові саме таку картинку.
3. Будьте бездоганні – від костюма до манер. Підготуйте одяг заздалегідь, беручи до уваги особливості саме цього місця роботи. У перший день – ніяких веселих принтів і джинсів з дірками на колінах (так само як і в другий, і в наступні, особливо якщо це – класичний офіс). Так ви будете почуватися впевненіше, і це помітять колеги й керівництво.
4. Будьте відкриті та доброзичливі, але не нав'язливі. Не варто в перший день намагатися заручитися підтримкою всіх, відразу ж з кимось подружитися, тим більше підлещуватися і лізти зі шкіри геть. Те ж саме стосується роботи – не звалювати на себе занадто багато, ніхто не чекає від вас зірок з неба в перший же день.
5. Більше слухайте й будьте уважними, дізнавайтеся нову інформацію. Покажіть, що ви зацікавлені в цій роботі й хочете зрозуміти всі нюанси. Не намагайтеся втримати в голові все, записуйте.
Три моменти, які варто з'ясувати в перший же день:
• посадові інструкції: які обов'язки на вас покладаються і в якому обсязі;
• правила внутрішнього розпорядку, наприклад, чи можна пити чай-каву на робочому місці, скільки разів можна вийти на «перекус»;
• дрібниці, які безпосередньо не відносяться до роботи, наприклад, говорити по телефону на особисті теми в загальному кабінеті тощо.
6. Не запізнюйтесь ні в перший день, ні в другий. Точність – ввічливість королів.
7. Заведіть нову звичку, наприклад, прагнення до порядку. Перші дні на новій роботі – прекрасна можливість подолати слабкості з вашого минулого досвіду. Наприклад, удосконалює навички тайм-менеджменту.
8. Проявляйте активність. Будьте присутніми на зборах і не бійтеся висловлюватися. Стати експертом у своїй сфері, і колеги будуть знати, до кого звертатися в майбутньому.
А ось чого не варто робити ні в якому разі – погано відгукуватися про колишніх колег і клієнтів, навіть якщо це роблять ваші нові колеги. Так ви не тільки не «увіллєтеся» у колектив, а й заробите славу пліткаря.
Головне – пам'ятайте: усі досвідчені співробітники колись були новачками!
https://khmelnitsky.hh.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад