Як бізнесу безпечно розвиватись в умовах надшвидких змін
Високі темпи розвитку цифрових технологій ускладнюють прийняття рішень стосовно стратегії найму працівників.
В епоху цифрової економіки нові технології змінюють структури галузей та бізнес-моделі компаній. Бізнес розцінює інновації не просто як одну з функцій, а як засіб виживання на ринку
Проте інновації не завжди є вкрай необхідними для бізнесу, і до їх впровадження необхідно ставитися виважено. Якщо ж ваша компанія планує долучитися до «цифрових перегонів», варто знати основні «правила безпеки», аби бізнес не став заручником нових технологій.
Відповідно до нового дослідження KPMG Global CEO Outlook 2018, збільшення доходів не є найважливішим показником успіху бізнесу в епоху цифрових технологій. Світові компанії зосереджують свою увагу на тому, яким чином вони можуть досягти вищої прибутковості, інвестуючи в нові технології та кадри, змінюючи бізнес-моделі, що, в свою чергу, має посприяти досягненню вищої рентабельності портфеля продуктів і послуг.
Згідно з результатами аналогічного дослідження, проведеного в Україні, 64% керівників готові проводити радикальну трансформацію операційної моделі бізнесу. Протягом наступних трьох років 78% українських бізнес-лідерів планують вдосконалити процеси впровадження інновацій та підвищити ефективність.
Кроки для впровадження інноваційних змін
Крок перший
Цифрові інновації у серці бізнес-стратегії
Сучасний бізнес – це технології, і все, що ми робимо, пронизане ними. Чим технологічніша компанія, тим ефективнішим та продуктивнішим стає бізнес. Але для цього технології мають стати справжнім «серцем» бізнес-стратегії, а її імплементація повинна супроводжуватися впровадженням базових технологічних рішень.
Такою платформою є, зокрема, Enterprise resource planning (ERP) – інструмент з планування ресурсів підприємства, який дозволяє інтегрувати виробничу та операційну функції, а також керування трудовими ресурсами та фінансовий менеджмент. Одним з ключових елементів цієї системи управління є СRM – функція управління відносинами з клієнтами.
Як це працює на практиці? Наведу приклад. Ви можете думати про технології для своєї компанії, отримуючи інформацію з ділових видань та просто розмірковуючи над можливими для вас «цифровими сценаріями» розвитку бізнесу. Зовсім інший шлях – сфокусуватися на потребах ваших клієнтів, тобто зробити так, аби технології «йшли» за клієнтом, його інтересами та потребами. Другий варіант, який базується на СRM, призведе до успіху. Перший – поле для експериментів, іншими словами, це довгий шлях спроб та помилок.
Це один наріжний камінь – це управління людськими ресурсами. Інноваційним компаніям недостатньо використовувати стандартні практики управління персоналом, необхідно поєднувати HR-аналітику та діджиталізацію. На першому етапі для цього можна використовувати так звану предикативну HR-аналітику, яка, зокрема, стане ефективним інструментом корекції системи мотивації у компанії. Вона включає збір даних про працівників з різних джерел. Сюди відносяться персональні дані, отримані при прийомі нових членів команди на роботу, дані про рівень зарплати, про час приходу співробітника в офіс, про кількість запізнень і переробок тощо. Предикативна аналітика є ефективним інструментом збору інформації про працівників та дозволяє прогнозувати їхню поведінкову модель та потреби, на базі чого створюються відповідні практики мотивації.
Крок другий
Штучний інтелект та machine learning
Торік такі технологічні гіганти, як Google та Microsoft, сфокусували увагу на стратегії «Artificial Intelligence First», яку тепер наслідують й інші світові компанії. Сутність цієї стратегії полягає в тому, що компанії, з одного боку, концентруються на клієнтах та їхніх потребах, а з іншого – задовольняють ці потреби найпростішими та найкомфортнішими для клієнтів інноваційними засобами. Це дозволяє розробити дійсно унікальну й неповторну модель бізнесу, яка базується, з одного боку, на потребах клієнтів, а з іншого – на цифрових технологіях.
Застосування machine learning та штучного інтелекту є інструментом аналітики Big data та вирішення аналітичних завдань, які стоять за межами можливостей людини. Наприклад, ця система може опрацьовувати транзакційні та ідентифікаційні дані, інформацію щодо користувачів, інфраструктурні дані. Відтак, компанія за допомогою machine learning може приймати рішення щодо формування ціни на товар, прогнозувати економічну ефективність, покращувати логістичні системи, виявляти дефект у виробництві тощо.
У своїй роботі ми стикаємося з тим, що, не маючи досвіду роботи в умовах розвитку штучного інтелекту, компанії постають перед дилемою – запровадження нових технологій та скорочення штату працівників чи, навпаки, розвиток працівників та зменшення впливу нових технологій. На думку керівників більшості глобальних компаній, діджиталізація не призведе до скорочення кадрів, але замінить необхідні навички працівників. Нові технології дозволять працівникам робити набагато більше з меншими витратами.
Крок третій
Трансформація корпоративного клімату
Високі темпи розвитку цифрових технологій ускладнюють прийняття рішень стосовно стратегії найму працівників. Керівники вимушені балансувати між удосконаленням навичок існуючих кадрів, збереженням найталановитіших працівників і залученням нових висококваліфікованих кадрів.
Все це вимагає змін у кадровій політиці, адже одним з найбільших викликів цифрової трансформації бізнесу є підготовка працівників до нової «ери машин», яка передбачає широке застосування штучного інтелекту та високий рівень автоматизації.
Крок четвертий
Бажаєте створювати інновації – впроваджуйте «острівний» принцип
«Острівний» принцип означає, що корпоративні «фабрики» інновацій краще створювати як відокремлену частину компанії. Це може бути бізнес-інкубатор, наприклад, як це зробила компанія «Київстар». Головна вимога до створення «острова» – аби у такому інкубаторі працювали справді творчі люди, яких компанія має виявити всередині та залучити з ринку.
Створену лабораторію інновацій необхідно приєднати до операційного бізнесу відповідними практиками. Наприклад, створити робочі групи за участю творчих працівників та представників основного офісу для доопрацювання інноваційних ідей.
Крок п’ятий
Правил не існує
Зараз робота з цифровими технологіями переходить в зону особистої відповідальності СEО. Відтак, основним питанням наразі є ступінь підготовленості керівників до того, щоб стати драйверами змін та особисто керувати радикальною трансформацією організації. Важливо пам’ятати, що універсальних правил діджиталізації бізнесу, які ведуть до великого успіху, не існує. Нам треба вчитися жити в новому цифровому світі, де швидкі темпи діяльності та інновації стали новою валютою бізнесу. Якщо ми будемо рухатися надто повільно, то збанкрутуємо. Як казав Льюїс Керролл, треба бігти щосили, аби залишатися на місці, а щоб кудись потрапити, треба бігти, як мінімум, удвічі швидше.
Knowledge management
Компаніям зараз вкрай необхідно мати ефективну внутрішню систему, яка дозволяє всередині бізнесу, незалежно від його географічних меж, накопичувати знання й використовувати їх щоденно. Наприклад, KPMG створила таку систему управління знаннями Knowledge Cloud. Вона охоплює юридичні практики всього регіону СНД, а це досвід понад тисячі юристів.
В інноваційних технологіях працює такий же принцип, як і в маркетингу: «будь швидким або помри». Тому більшість компаній прагнуть запускати інноваційні технології якомога швидше, що може підвищувати ризики неотримання очікуваної прибутковості.
Важливо розуміти, що в епоху цифрових технологій треба зосередити увагу на тому, яким чином ви можете збільшити прибутковість. Якщо вашою метою є революційні зміни на ринку або створення нової бізнес-моделі чи нового рівня взаємодії з клієнтами, прибутковість таких інвестицій може бути відчутна лише у довгостроковій перспективі.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6399
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 35000 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...