Іду красиво: як написати прощального листа
Написання так званого прощального листа в останній робочий день – питання, що не регламентовано корпоративною етикою і діловим етикетом. Тому чітких правил тут не існує, і писати чи не писати такого листа – справа суто особиста. Однак у деяких компаніях уже існує традиція: якщо лист писали 5 осіб, усі інші відчувають себе зобов'язаними це робити.
Жаль або полегшення?
Перш за все, дайте собі відповідь на запитання: чи хочу я надалі підтримувати стосунки з колегами? Якщо відповідь «так» – красиво попрощатися потрібно однозначно. Якщо ж ви мрієте скоріше забути цю роботу, як страшний сон, – таке вираження «подяки» буде виглядати лицемірством. Але приймаючи рішення не на користь красивого прощання, пам'ятайте, що професійний світ досить вузький, і вам ще не раз доведеться перетинатися з колишніми колегами.
Природно, з багатьма товаришами по службі ви стали приятелями й друзями, їх ви точно не обійдете увагою, попрощавшись персонально й емоційно. Але в суєті останнього робочого дня навряд чи знайдеться хвилинка для особистого прощання з декількома десятками людей, з якими ви перетиналися з робочих питань. До того ж саме в листі ви зможете виважено й обдумано викласти все, що хотіли сказати, нічого не загубивши.
«Я Вам пишу...»
Якщо ви все-таки прийняли рішення на користь прощального е-мейла, не підходьте до справи формально й не відписуйтеся казенною мовою, краще вже взагалі нічого не писати, ніж робити це поспіхом і абияк.
Головна складність написання такого листа в тому, що воно має бути не надто офіційним, але й не занадто панібратським; бути зверненим до всіх одночасно і до кожного персонально; але однозначно містити вдячність і тепло.
Перше, про що необхідно повідомити в прощальному листі, – це сам факт того, що ви залишаєте компанію, уточнивши, з якого числа, адже для деяких це може виявитися несподіванкою.
Якщо можна, вкажіть причину свого звільнення. Якщо зробити це делікатно не виходить, наприклад, ви посварилися з керівником або вас наполегливо попросили написати заяву «за власним бажанням», краще обійти це питання зовсім, ніж робити напівнатяки.
Позначте стислі підсумки своєї роботи в компанії: чого навчилися, чого досягли.
Згадайте теплими словами кожного з колег, з якими працювали безпосередньо, і відділи цілком, з якими перетиналися час від часу.
Завершити лист можна надією на зустрічі в майбутньому, залишивши вже колишнім товаришам по службі свій телефон та е-мейл.
Спалювання мостів
А ось чого робити точно не варто в корпоративному прощальному листі, так це ображати колег і спалювати мости. «Слава Богу, скінчилися мої муки!» – не ті слова, які люди хочуть прочитати про своє місце роботи.
Не варто також перетворювати лист у злісний пасквіль, поіменно згадуючи колег, що не догодили вам, або можливість «нарешті виговоритися». Пам'ятайте про вузькість професійного світу.
https://khmelnitsky.hh.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6413
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 27700 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...