Я не знаю, що ви робили минулого літа: як пояснити перерви в роботі, щоб не виникло підозр
Проблема
Так сталося, що через сімейні обставини мені довелося зробити перерву у кар’єрі. Тепер все добре і я хочу знайти роботу, але маю проблему — рекрутери рідко кличуть мене на співбесіди. А якщо і кличуть, то лякаються мого періоду без роботи. Як пояснити майбутньому роботодавцю прогалину у досвіді та знайти своє місце на ринку праці?
Рішення
Пів року, рік, два і більше — саме така перерва у кар’єрі шукача може викликати занепокоєння у людини, що відповідає за підбір персоналу. І, на жаль, немає універсальної відповіді, яка підійшла б усім, чи загального пояснення, котре ви повторите і все буде ок.
Кожна ситуація унікальна: декретна відпустка, вигоряння, скорочення, звільнення чи все одразу, догляд за хворим родичем чи власна довготривала хвороба — причин безліч. Краще за вас ніхто не розповість, чому ви не працювали. Тому у цій статті конкретних фраз-прикладів не буде, але нам дуже хочеться вам допомогти, тож декілька порад все ж маємо.
1. Так, вас неодмінно запитають про причину безробітного періоду. Гадаємо, тоді ви не могли вчинити інакше, тож чесно поясніть, чому взагалі так сталося. Якщо у вас буде внутрішня впевненість у тому, що причина перерви у кар’єрі є вагомою, то пояснити її потенційним роботодавцям буде легше.
Кажіть правду. Рекрутер відчує брехню, будьте певні. Вас можуть видати й те, як сформульована відповідь, й ваша нервова поведінка під час бесіди. І те, і інше не зіграє в плюс.
2. Якщо чесно, роботодавцю не так вже й треба знати причину перерви у роботі. Але йому точно потрібна впевненість, що ви закрили усі проблеми й не звільнитеся за першої ліпшої нагоди, що ви мотивовані, готові працювати, здорові (якщо довгий час хворіли).
Припустимо, ви:
- переїхали до іншого міста і кілька місяців не працювали, бо розв’язували пов’язані з побутом питання. Це нормально, так і скажіть, що не любите розпорошуватися на кілька справ одночасно;
- вигоріли на попередньому місці роботи й довго оговтувалися. Без скарг, з обережність поясніть, що проаналізували причину, чому так сталося, і більше такого не допустите;
- пробували себе на фрилансі, але не склалося. Ви отримали непоганий досвід, однак точно розумієте, що такий формат роботи не для вас.
3. Також згадайте все, чим ви займалися під час безробітного життя. Можливо, допомагали чоловікові/дружині чи другу/подрузі з бізнесом або намагалися налагодити власну справу тощо. Якщо так, то можна вважати, що у вас і не було перерви.
Акцентуйте на тому, що робили насправді, навіть якщо не маєте запису у трудовій книжці.
Не робили нічого подібного, але читали цільову літературу, закінчили кілька онлайн-курсів за своєю спеціалізацію, стежили за тим, що відбувається у ніші, де працюєте? Це теж показує вашу мотивацію і бажання не втрачати кваліфікацію. Не мовчіть про це.
https://www.work.ua/articles/jobseeker/2650/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6413
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26818 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...