Як припинити ФОП зниклому безвісті мобілізованому військовослужбовцю
Якщо родичі зниклої безвісті особи бажають визнати таку особу померлою раніше 2 років з моменту закінчення бойових дій, у тому числі, для припинення ФОП зниклої особи, то пропоную цю статтю для ознайомлення.
Законом визначено лише 2 варіанта для припинення ФОП:
-
Подання до реєстратора заяви про припинення ФОП такою особою (або особою за довіреністю, або подання такої заяви за допомогою електронного підпису в Дії);
-
Подання зацікавленими особами копії свідоцтва про смерть такої особи. (ч.4 ст.18 Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»).
Якщо ФОП був мобілізований і зник на полі бою, то починається «квест» зі збирання документів та визнання юридичних фактів.
Якщо відсутні відомості щодо місця перебування військовослужбовця понад 15 днів (крім самовільного залишення військової частини або місця служби), то таку особу визнають зниклою безвісти (ч.2 Постанова КМУ від 30.11.2016 № 884 «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення сім'ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх»).
В разі зникнення безвісті особи родичам треба отримати в Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (військкомат) відповідне сповіщення про зникнення безвісті військовослужбовця.
Надання особі статусу зниклої безвісти за особливих обставин не позбавляє її родичів або інших осіб права звернення до суду із заявою про визнання такої особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою у порядку, передбаченому законодавством (ч. 3 ст. 4 Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин»).
Фізична особа, яка пропала безвісти у зв`язку з воєнними діями, може бути оголошена судом померлою після спливу двох років від дня закінчення воєнних дій. З урахуванням конкретних обставин справи суд може оголосити фізичну особу померлою і до спливу цього строку, але не раніше спливу шести місяців (ч.2 статті 46 ЦК України).
Заява про визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою подається до суду за місцем проживання заявника або за останнім відомим місцем проживання фізичної особи, місцеперебування якої невідоме, або за місцезнаходженням її майна (ст.305 ЦПК України).
Ця заява може бути подана родичем такої особи, представником військового формування, органом державної влади, органом місцевого самоврядування, громадським об`єднанням або будь-якою іншою особою, якій стало відомо про зникнення.
У заяві про визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою повинно бути зазначено: для якої мети необхідно заявникові визнати фізичну особу безвісно відсутньою або оголосити її померлою; обставини, що підтверджують безвісну відсутність фізичної особи, або обставини, що загрожували смертю фізичній особі, яка пропала безвісти, або обставини, що дають підставу припускати її загибель.
В такому випадку, після спливу 6 місячного терміну з моменту отримання підтвердження особи зниклої безвісті, зацікавлені особи мають право звернутись до суду з заявою про оголошення особи, яка пропала безвісти, померлою.
Виходячи зі змісту положень статтей 43, 46 ЦК України, статей 305, 306 ЦПК України, у випадку, якщо особа, яка несла військову службу, пропала безвісти у зв`язку з воєнними діями, зокрема внаслідок вогневого впливу незаконних збройних формувань, такі обставини можуть виступати підставою для оголошення судом особи померлою на підставі частини другої статті 46 ЦК України, а не визнання фізичної особи безвісно відсутньою (про яку немає відомостей про місце її перебування в місці її постійного проживання) на підставі частини першої статті 43 ЦК України. (Постанова Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду)
Після отримання рішення суду, яке задовільняє таку заяву, необхідно отримати в органі державної реєстрації актів цивільного стану за останнім місцем проживання померлого свідоцтво про смерть.
Після чого можна звернутись до реєстратора задля припинення ФОП.
Отримане свідоцтво про смерть дає право на відкриття справи про спадщину з певними обмеженнями щодо розпорядження майна оголошено померлого.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6412
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26200 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...