Як в Україні заробити великі гроші?
Під час будь-яких економічних штормів залишаються тихі гавані, в яких можна заробляти на хліб із маслом. Зараз досить непогано лікарям: працюючи паралельно у приватних центрах і державних поліклініках, у місяць вони можуть заробляти практично 2 тисячі доларів. Не відстають від них у прибутках і юристи: лави їхніх клієнтів завдяки проблемним позичальникам і пенсіонерам тільки поповнилися. І, на подив, продовжують добре заробляти таксисти. Так, тарифи зараз нижчі, ніж до кризи, але прибутки їх не впали, тому що більшість із них зараз має можливість працювати на декілька служб таксі водночас.
Таксисти: 7000-10 000 грн.
Як заробити більше:
Залишати свою візитку клієнтам, щоб вони зв'язувалися з вами безпосередньо.
Надати своєму таксі "статус". Наприклад, "для тих, що палять". Замовлення спеціалізованого авто під любителів тютюну обійдеться на 50 грн. дорожче, ніж звичайна машина.
Домовитися про партнерство з ресторанами, клубами, кафе. Якщо стояти біля них, то можна запросити подвійний тариф.
Дружити з гідами та перекладачами: вони доставлятимуть іноземців.
Незважаючи на знижені, порівняно з докризовими, тарифами і сильну конкуренцію, таксисти продовжують добре заробляти. Річ у тому, що з 2010 року більшість служб таксі почали закривати очі на те, що їхні водії підробляють у службах конкурентів, а багато автопарків стали партнерами. Тепер, як правило, клієнта не "відфутболюють" за відсутності вільного авто в районі замовлення, а передають по загальній базі, щоб водії не стояли без роботи. "Не вірте тим, хто ниє, розповідаючи про важке життя таксистів і малі заробітки, – розповідає Сергій В., який таксує близько 5 років. – Якщо не лінуватися, то за місяць можна заробити чистими більше 10 000 грн.". Сергій на своєму прикладі розповів, як це можна зробити. "Мій друг – перекладач італійської мови – декілька разів на місяць забезпечує мене віп-клієнтами. На них заробляю чистими десь 3000 грн. у місяць. Ще один «хлібний заробіток» – замовлення за безготівковим розрахунком. Зараз у мене 50% таких замовлень. Тобто, до прикладу, я в день 6 годин обслуговую співробітників одного банку. Служба таксі оплачує мені роботу за тарифом 50 грн./години. Тобто за 6 годин отримую 300 грн. Щоправда, з них 8% «відстібаю» службі таксі. Коли немає замовлень за безготівковим розрахунком, я виїжджаю на замовлення у вранішні та вечірні години пік. Беру три замовлення вранці (близько 150 грн.) і три – ввечері (150 грн.). Всього, виходить чистими 275 грн. (якщо вирахувати 8% фірмі) в день". Тобто за 5 робочих днів Сергій заробляє на замовленнях у години пік 1375 грн., а за місяць – 5500 грн. 4500 грн. отримує за обслуговування співробітників банку (якщо брати в розрахунок 15 днів) плюс 3000 грн. на іноземцях. Разом, виходить 13 000 грн.
Машина у Сергія своя. Оренда авто «відкусила» б від цього заробітку 4000 грн. (з розрахунку 200 грн. на добу за прокат, 5 робочих днів у тиждень). Але залишилося б 9000 грн. – що теж, погодьтеся, немало. Правда, Сергій – досвідчений водій, який знає місто, як свої п'ять пальців, із великою базою своїх клієнтів, які йому дзвонять безпосередньо. "Щоб новачкові заробляти такі гроші, доведеться колесити по місту, що називається, від світанку до заходу. Мінімум 14 годин у день. У середньому ж водії-початківці можуть розраховувати на 6-7 тис. грн. у місяць", – говорить він.
Окрім високих прибутків, ще один плюс цього виду заробітку – простота входження у справу: достатньо просто відгукнутися на оголошення такого зразка "Служба таксі приймає на роботу водіїв зі своїм авто" (авто можна й орендувати). При такому варіанті ви укладаєте з фірмою договір, і вона за платню (в середньому 8-10% за замовлення або 500 грн. у місяць) передає вам інформацію про замовлення. Жовту шашку на магніті можна купити за 300 грн. А ось рацію, яка коштувала 2000 грн., тепер не потрібна: з колл-центрами водії спілкуються по мобільному. На щастя для водіїв, також не треба розщедрюватися на касові апарати. Щоправда, замість них у таксі планують встановити таксометри, але відповідний законопроект тільки готується.
Юристи: 10-16 тис. грн.
Як заробляти більше:
Створити свій сайт.
Давати безкоштовні консультації в ЗМІ: так ви розкрутите свої ім'я.
Брати участь у юридичних форумах в Інтернеті.
Піти в адвокатуру. При цьому держава направлятиме вас на ведення деяких справ "за копійки", але ви отримаєте важливий для юристів досвід і право візувати міжнародні договори.
Юристам криза, що вибухнула в 2008 році, зіграла тільки на руку – поповнила лави їхніх клієнтів. У 2009 році до них просто хлинули банківські позичальники, у яких виникли проблеми із боргами. А в 2011-му до "класичних" клієнтів (тих, що розлучуються, вибивають гроші у страхової, ділять спадок і схоже) додалися пільговики і пенсіонери, що судяться з Пенсійним фондом.
Оплата праці юриста може бути як почасовою, так і прив'язаною до відсотка від суми позову, який веде юрист. Крім того, розвинена комбінована оплата – ви отримуєте і почасову оплату, і відсоток від справи. Припустимо, по клієнтах-юрособах мінімальна почасова ставка юриста складає 800 грн., по цивільних справах – 300 грн. При веденні судового розгляду до них додаються відсотки від суми позову – і залежно від вартості справи вони можуть досягати 10%. При цьому більшість юристів працюють, маючи ставку в якійсь компанії. У середньому начальники юридичних відділів можуть розраховувати на зарплату в 10 000 грн., а звичайний штатний юрист у фірмі середньої руки – на зарплату в 6-7 тис. грн. Найвищі прибутки забезпечує робота в штаті великих корпорацій і компаній. Як правило, вони містять великі юрвідділи, а розмір зарплати для рядових юристів там складає в середньому 10-13 тис. грн.
Підняти свою зарплату до 13 000-16 000 грн. вони можуть, давши всього п'ять погодинних консультацій фізособам і дві – юрособам.
Вищим класом у професії вважається адвокатура. Навіть при тому, що половину заробленого ми сплачуємо у вигляді податку, справи в адвокатів йдуть непогано. Оскільки у них є переваги, яких немає в інших юристів. Наприклад, право підписувати міжнародні договори. Це дає дохід у розмірі як мінімум $1-1,5 тис. у місяць. Але треба пам'ятати, що адвокат не може займатися тільки своїми клієнтами, а зобов'язаний ходити по судах, на які його направляє держава. Це можуть бути, у тому числі, кримінальні процеси.
Продавці в автосалонах і торговельних мережах: 8000-10 000 грн.
Як заробляти більше:
Працювати універсальним консультантом: тоді ви отримуватимете відсоток не лише від продажу товару, але й від оформлення кредитів або страховок.
У торговельних мережах – мати домовленість із страховиками, що продають страховки від ушкодження товару. За це можна отримувати 10% від вартості проданих полісів.
У автосалонах – пропонувати клієнтам "позачергові" моделі. Оскільки, якщо модель треба чекати декілька місяців, клієнт може просто піти.
Через чутки про можливе знецінення гривні народ "розкупорює" свої кубушки і вкладає заощадження хто на що здатний. Комусь вистачає на новий мобільник, а комусь – на нове авто. У будь-якому випадку, зараз в автосалонах і супермаркетах побутової техніки продавці не сидять без роботи. "Зараз у місяць можу заробити 10 000 грн., – розповідає продавець-консультант столичного автосалону Артем. – Але якщо до кризи я ці гроші отримував, не докладаючи особливих зусиль, то зараз доводиться дуже багато працювати". Річ у тому, що після кризи керівництво і автосалонів, і магазинів побутової техніки змінило умови оплати. До 2008 року такий товар, як автомобіль, продавав сам себе. Покупець сам йшов у салони, хоч би тому, що банки охоче видавали кредити без першого внеску. Основним завданням менеджерів у салоні було не продаж авто і якісне обслуговування клієнта, а своєчасне оформлення документів і банальна видача машини. У 2010 році велика частина автоімпортерів серйозно зайнялася питанням якості обслуговування своїх клієнтів. За останні три роки салонами пройшла хвиля звільнень і змін штату. Сьогодні покупця треба утримати, консультант зобов'язаний вміти стимулювати клієнтів до купівлі. Зарплату консультантів – як в торговельних мережах, так і в автосалонах – прив'язали до фактичних продажів: чим більше ти продав, тим вищою буде твоя зарплата. "З 2010 року я отримую відсоток від продажів – він складає 10-15% вартості проданого товару. Тому мій місячний заробіток – "плаваючий". Припустимо, в листопаді заробив 8000 грн., вугрудні, думаю, можу розраховувати і на 12 000 грн. А ось влітку, коли народ роз'їхався по відпустках, у мене могло бути і 5000 грн.", – розповідає Анатолій, що працює консультантом із продажу мобільних телефонів і комп'ютерів. Також завдяки відновленню кредитування консультанти можуть розраховувати на відсоток не лише від проданих машин, але і від оформлених кредитів (для автосалонів) і страховок (для салонів і торговельних мереж). Правда, це стосується тільки тих, хто обіймає посаду універсального консультанта.
Йти в продавці-консультанти має сенс людям, які прекрасно розбираються у техніці і вміють якісно і переконливо пояснити покупцеві деталі, пов'язані з тією або іншою моделлю машини або побутової техніки. Також професія продавця вимагає обслуговування на вищому рівні, оскільки салони ввели суворі стандарти для співробітників. Адже з 2010-2011 рр. практично усіма салонами і торговельними мережами проходять контрольні закупки. І продавця, який нагрубив або відповідав "таємному покупцеві" без ентузіазму, можуть як оштрафувати, так і звільнити.
Лікарі: 20 000 грн. у місяць
Як заробити більше:
Співпрацювати з фірмами, що займаються клінічними випробуваннями препаратів. Для цього треба буде протягом 1-6 міс. контролювати самопочуття 30-40 пацієнтів, що приймають препарат, який проходить тестування. За таку роботу добре платять – від 20 тис. грн.
Захистити кандидатську: в медцентрах таким фахівцям пропонують зарплату в 2 рази вищу.
Вже склався стереотип про те, що лікарі мало заробляють. Проте, якщо подивитися, на яких авто сьогодні приїжджають екскулапи на роботу, легко зробити висновок: це не більше ніж міф. Так, дійсно, зарплати в держлікарнях за сьогоднішніми мірками мізерні – 1,8-3 тис. грн. Але на "голій" зарплаті перебувають тільки "новоспечені" лікарі. Багато ж медиків із стажем підробляє в приватних медцентрах. А там зарплати пропонують цікаві. Так, на сайті job.ukr.net ми знайшли такі вакансії: у клініку "НоуХауМед" потрібні лікарі усіх спеціальностей, зарплати 5000-10 000 грн., а центр "Медисвит" шукає оталаринголога на 5000 грн. Враховуючи те, що і в медцентрах, і в поліклініках є можливість працювати позмінно, лікарі легко поєднують роботу на приватника і на державу. У результаті, в кінці місяця кладуть собі в кишеню офіційно зароблені 8000-13 000 грн. неофіційні запрацьовані можуть складати стільки ж. Посудіть самі: сьогодні в Києві "червона ціна" лікарської консультації складає 150-200 грн. Тобто, щоб заробити 1000 грн. в день, лікареві досить проконсультувати всього 5 клієнтів. Також важливим додатковим джерелом заробітку можуть стати рекомендації пацієнтам певних ліків. "Моя основна робота – це районна поліклініка, де отримую смішні 2 тис. грн. А ось у клініці приватній, за неповний робочий день, мені платять як кандидатові меднаук 15 тис. грн. у місяць, – розповідає Ольга Н., гінеколог. – Рекомендації певних медпрепаратів можуть приносити ще 3-4 тис. грн. Але головне – з цим не перестаратися, інакше можна втратити репутацію, а значить, і клієнтів".
Особливо добре сьогодні заробляють онкологи і кардіологи (українці найбільше страждають від раку і серцево-судинних проблем, і лікування цих захворювань дороге), акушери-гінекологи (лікар, який веде вагітність і приймає пологи, може отримати разову вдячність у розмірі $700-1000, а в день він може прийняти декілька пологів), стоматологи (сьогодні елементарна пломба коштує 150 грн., а в день стоматолог може обслужити в середньому 15 клієнтів).
Програмісти: 24 000 грн.
Як заробити більше:
Розміщувати своє резюме на міжнародних сайтах вакансій для програмістів, а також на сайтах фрілансерів.
Вивчити англійську.
Не відмовлятися від постійного працевлаштування на півставки в українських компаніях: при цьому ваша трудова книжка не пролежуватиме, а наявність постійного місця роботи буде підмогою в періоди відсутності замовлень із-за кордону.
Айтішники сьогодні катаються, як сир у маслі: вони потрібні, і їм добре платять. У трійці лідерів по затребуваності у працедавців – сфера IT. А найбільше число вакансій у цій сфері адресоване програмістам. Чому так? Тому що сьогодні складно уявити сферу життя, куди б не проникла складна електроніка. Звідси затребуваність і, відповідно, оплачуваність фахівців, які примушують жити цю електроніку. "Я працюю ночами, через добу. Стежу за безпекою доступу до наших розважальних ресурсів. Моя зарплата – $2 тис. у місяць, і я можу спокійно підробляти фрілансером, оскільки час дозволяє", – розповідає Олексій К., начальник служби IT-безпеки міжнародного розважального порталу. Мало не у три рази більше сьогодні заробляють програмісти, які працюють на аутсорсингу, розробляючи програмні коди для закордону. "Це дійсно так: заробляємо ми добре. Навіть новачок може розраховувати на $1000. Середня ж зарплата програмістів – $3 тис. А професіонал високого рівня може заробити $5 тис. і більше", – розповідає киянин Роман С. Роману пощастило: він працює в українській компанії, яка співпрацює з іноземними замовниками. Переваги цього – офіційне працевлаштування плюс часті зарубіжні відрядження. Але більшість програмістів, виконуючі замовлення іноземців, фрілансять. І в цьому випадку їх заробітки складають у середньому $2000. В українських містах є цілі підпільні нічні квартали, які живуть за часом Силіконової долини або Нью-Йорка. Хлопці пишуть програмні коди і розробляють ідеї для зарубіжних корпорацій. І зазвичай при цьому трудова книжка лежить в ящику.
Окрім високих заробітків ще один вагомий плюс професії це можливість створення свого IT-підприємства, під старт-апи якого можна притягнути серйозні інвестиції з-за кордону. Іноземні венчурні фонди охоче вкладають гроші в нові технології і постійно шукають нові молоді IT-компанії, в яких можна вкласти гроші. І об'єднавшись із декількома колегами з високотехнологічної сфери, можна з часом стати власником свого IT-проекта.
Хостел приносить 30 000 грн.
Як заробити більше:
Вивчити не менш однієї, а краще дві іноземні мови.
Включити свій хостел у список пропозицій на міжнародних сайтах Hostelworld і Hostelbookers – це найбільші портали хостелів на планеті, через які іноземці традиційно бронюють житло.
Укласти договори з шлюбними агентствами і туристичними фірмами – вони забезпечать від 30 до 70% клієнтів.
Популярність України серед іноземних туристів набирає обертів. Як говорять у держслужбі туризму та курортів, минулого року Україну відвідало близько 21 млн. осіб, це майже на 400 тисяч більше в порівнянні з 2009-м. У цьому ж році прогнозують приїзд 25-27 млн. туристів. А Евро-2012 стане справжнім магнітом, який притягне в нашу країну натовпи іноземців.
На цій зростаючій туристичній хвилі багато хто вже сьогодні досить непогано заробляють. Хтось, до прикладу, проводить екскурсії для іноземців. "За індивідуальну беру 100 євро в годину, – розповідає гід Марина Б. – Групова обходиться по 30 євро з людини. Але доки найбільша група, яку мені вдалося зібрати, складалася з 5-ти осіб. Найчастіше проводжу екскурсії для 2-3 осіб". За словами Марини, в середньому з екскурсій вона заробляє близько 600 євро в місяць. Своїх клієнтів вона шукає передусім у соцмережах, а також співпрацює з турагентствами, яким віддає по 20% від виручки. Крім того, оскільки Марина працює з перекладачами, частенько вона влаштовує екскурсії своїм клієнтам.
Але значно більше зараз можна заробити, якщо переобладнати свої квартири в хостели (якщо по-нашому, гуртожитки для туристів). Зараз середня «такса» за койко-місце в київському хостелі – $30-40 на добу, а під час Євро її можна буде підняти в 2-3 рази. Але навіть за сьогоднішніми розцінках господарі хостелів досить непогано заробляють. "Ціна койко-місця в моєму хостелі – 320 грн. Воно розраховане на 8 місць. Але постійно у мене зайнято 4-5 місць, – ділиться своїм досвідом киянка Олена З. – Це приносить мені щоденно близько 1300 грн., щомісяця – 39 000 грн. З них 10% я плачу турфірмам, які поставляють мені клієнтів (це близько 4000 грн.). Десь 5000-6000 грн. йде на поточні витрати: оплату адміністратора (3000 грн.), комуналку, інтернет (1000 грн.), прання білизни, чай та ін. дрібниці (1000 грн.). Разом чистий прибуток складає 29 000 грн.". Але ці гроші Олена отримує тому, що бізнес у неї – розкручений і хостел знаходиться в центрі Києва. Щоб про хостел дізналися, вона радить стати членом міжнародної асоціації. Також треба активно піаритися через спецсайти, які нададуть можливість відкрити свій віртуальний офіс і здійснювати бронювання місць.
http://www.hrliga.com/
Ольга КОТ
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6413
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 27700 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...