Похвала від похвали відрізняється
Питання, начебто, нескладне. Головне похвалити. Можна оголосити гарного працівника «співробітником місяця», можна його фото навіть на дошку пошани повісити. Чи мотивує на трудові подвиги? Мотивує. Років так 30 - 40 тому. Тепер це нікого не зачіпає. Виходить сьогодні один вихід - мотивувати матеріально (чим, до речі, більшість керівників і займається), а негрошові стимули - епоха брежнєвських динозаврів?
Не зовсім вірно. Похвала від похвали відрізняється, і якщо правильно підійти до цього питання, то навіть сьогодні можна досягнути непоганих результатів. Причому результатів іноді більших, ніж матеріальними стимулами. Якщо ви вирішили спробувати, то насмілюся навести декілька порад, з яких можна почати вчитися правильно хвалити:
1. Не тягніть з визнанням досягнення. Цінність похвали (та й будь-якого іншого заохочення) обернено пропорційна інтервалу між успіхом працівника та вашим визнанням. Ідеальний варіант - негайно.
2. Хваліть однозначно та точно. Загальна й розмита похвала не справляє або майже не справляє ефекту. Не треба казати: «ви добре провели роботу». Скажіть: «ви добре зробили це й це». Тут дуже важливо підкреслити - ви помітили, що саме і як працівник зробив. Він розуміє, що помічена його конкретна робота, й оскільки ви звернули на неї увагу, то робота ця потрібна і сама людина потрібна - це дуже важливо.
3. Щирість. Ніколи не ставте собі в плани на день «обхід робочих місць, бесіда з народом». Народ, вибачте, не дурень, і відмінно бачить, коли ви йдете цехом для галочки (9.00 - обхід, щоб усі знали, як я їх ціную), або хвалите для проформи: «Добре, Вася, працюєш, з душею!». Похвалити заради похвали - невелика заслуга. Навіть якщо ви вряди-годи похвалите від душі, працівники просто вам не повірять - звикли.
4. Якщо хвалите, то хваліть, а не перетворюйте похвалу на прочухана. «Ви добре зробили це й це, проте наступного разу...». І розпочинається довга лекція, як треба «наступного разу». Наступного разу буде наступного разу, а зараз завдання похвалити за зроблене. Залиште свої прийоми та методи підвищення продуктивності на більш підходящий момент, інакше заохочення перетворюється для працівника на відвертий рознос, який ви підсолодили фразою «ви добре попрацювали».
Заохочення типу «Ви славно зробили те й те, проте наступного разу...» більше схоже на прочуханку.
5. Шукайте моменти, за які можна заохотити. Чомусь всі прагнуть зловити працівника на поганому, абсолютно забуваючи, що дуже багато хороших співробітники просто не виставляють свою роботу напоказ, або їхня праця за своєю специфікою малопомітна. Якщо ви платите людині гроші, значить її робота вам потрібна, навіть якщо вона і непомітна з першого погляду. Навчіться помічати цю роботу та частіше демонструйте (звичайно, обґрунтовано), що людина робить важливу справу і робить її добре.
6. Робіть несподівані «приємності». Горщик для квітів у день народження - це одне, але зовсім несподіваний подарунок за те, що співробітник налагодив вдалий збут - це зовсім інше. Так, збувати продукцію - його робота, але ви заохочуєте не за роботу загалом, а за гарну роботу конкретно.
7. Звертайте увагу на всіх, не поділяючи працівників на «гарних» і «звичайних». Дуже просто хвалити видатного працівника (до речі, він може тому і є видатним). Але навіть посереднього співробітника можна за щось похвалити. Пошукайте та знайдете за що. Нехай досягнення невеликі, але їх не може не бути. Не треба надягати лавровий вінок на всіх поголовно, але трохи заохочення - це може бути саме тим, що необхідно для переходу працівника на новий рівень. Майте на увазі, що далеко не всім приємно бути в центрі уваги
8. Не забувайте, що все по-різному реагують на похвалу. Одній людині публічне визнання приємне, він його високо цінує, а хтось відчуває себе ніяково. Перш ніж похвалити працівника, подумайте, як зробити це найбільш ефективно - публічно, у вузькому колі, віч-на-віч. Щоб будь-яка винагорода справила максимальний ефект, її необхідно адаптувати до кожного окремо.
Ну і, як показує практика, щире визнання заслуг людини тільки збільшує її віддачу. А більше віддача - більше приводів похвалити. Це замкнуте коло, в який бажаю потрапити будь-якому керівникові.
Джерело: http://www.motiviruem.com/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6413
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 27700 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...