3 найбільш важливих питання на співбесіді
Правильний підбір співробітників має вирішальне значення. Ось простий спосіб, як можна дізнатися чи підходить кандидат для вашого бізнесу.
Інтерв'ювання кандидатів - це складна робота, особливо тому, що деякі люди здатні справити гарне враження під час бесіди, а насправді можуть не володіти заявленими навичками.
Щоб отримати основну інформацію про кандидата, ви можете використовувати простий, але неймовірно ефективний метод від генерального директора компанії Accolo Джона Янгера.
Ось як це працює. Просто почніть з самого першого досвіду роботи та запитуйте про решту. Рухайтеся швидко і не зупиняйтеся на подробицях. Не задавайте додаткові питання, принаймні, поки що.
Переходьте до кожного місця роботи, задаючи ті самі три запитання:
1. Як ви дізналися про роботу?
2. Що вам сподобалося в роботі ще до того, як ви до неї приступили?
3. Чому ви пішли?
«Що дивно», говорить Янгер, «через декілька хвилин ви завжди будете дізнаватися про кандидата те (позитивне чи негативне), що ніколи б не дізналися за жодних інших обставин».
І ось чому.
Як ви дізналися про роботу?
Дошка оголошень, повідомлення в газетах або на сайтах - більшість людей знаходять свою першу роботу саме так, тому, це нам ні про що не говорить.
Але кандидат, який продовжує шукати роботу, використовуючи загальний потік інформації, ймовірно, ще не зрозумів, чим він хоче займатися, і де саме.
Він просто шукає роботу, часто, будь-яку.
Це, ймовірно, означає, що він не прагне працювати саме на вас. Він просто хоче отримати роботу. Він буде залишатися з вами до того часу, поки щось інше не потрапить йому на очі.
«Плюс до всього, до того часу, поки ви дістанетеся до третьої, четвертої чи п'ятої роботі, і з'ясується, що ніхто з колишніх роботодавців не допоміг цьому кандидату влаштуватися в якусь компанію - це червоний прапор», говорить Янгер. «Це свідчить про те, що він не здатний будувати довірчі відносини та демонструвати той рівень компетентності, завдяки якому вас з радістю можуть прийняти в будь-яку організацію».
З іншого боку, якщо хтось готовий поручитися за вас - це найкраща рекомендація (навіть без супроводжуючого листа).
Що вам сподобалося в роботі ще до того, як ви до неї приступили?
Респонденти повинні описати більш серйозні причини, з яких вони вирішили піти на певну роботу, ніж «великі можливості», «бажання дізнатися про певну галузь» або «наступний крок у моїй кар'єрі».
Великі співробітники не працюють через високі титули чи величезні зарплати. Вони наполегливо працюють, тому що цінують свою робочу середу і насолоджуються тим, що роблять. (Титули та зарплата - це просто глазур, якою покритий торт.)
Це означає, що вони знають той тип навколишнього середовища, в якому вони будуть розвиватись, а також те, яка робота їх мотивує та кидає їм виклик. Вони можуть не просто описати її, вони наполегливо прагнуть її здобути.
Чому ви пішли?
Іноді люди йдуть, тому що шукають кращі можливості. А іноді і заради більш гідної зарплати.
Однак, часто, співробітники біжать від занадто вимогливого роботодавця. Або працівник просто не ладить зі своїм босом, або з колегами.
Якщо це так, не засуджуйте. Не піддавайтеся спокусі дізнатися докладніше. Дотримуйтеся темпу «трьох питань». Завдяки цьому кандидати будуть залишатися більш відкритими та відвертими.
Все одно в процесі інтерв'ювання багато кандидатів будуть описувати ті проблемні запитання, які виникали у них з їх керівниками або колегами.
Потім переходьте до тих аспектів, які цікавлять вас.
«Це швидкий і дуже простий спосіб перевірити здатність кандидата працювати у команді та брати на себе відповідальність», говорить Янгер. «Деякі люди вважають, що винні всі навколо, але тільки не вони. У деяких кандидатів завжди виникали проблеми з начальством - з вами буде те саме».
«Великі співробітники шукають великих лідерів», говорить Янгер. «Якщо ви суворий, але справедливий керівник, і ви відноситеся до людей добре, то вони будуть шукати спосіб, щоб працювати на вас. Той факт, що людина пішла з попередньої компанії, щоб працювати з вами, говорить багато про що, а перш за все про те, що ви володієте відмінними лідерськими якостями, і цей кандидат готовий зробити свій внесок у розвиток вашої компанії».
Джерело: http://www.hr-portal.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6399
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 34167 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...