Фактори вибору професійного шляху
Вибір професії – один з найважливіших кроків в житті людини. Для того, щоб максимально ефективно зробити свій вибір, слід добре подумати – швидкоплинні рішення, як правило, призводять лише до негативних наслідків. Як не помилитися у різноманітному світі професій? На це питання немає однозначної відповіді – існують безліч факторів, які впливатимуть на ваш вибір. Серед основних факторів вибору професійного шляху:
· затребуваність. Чим вищий попит на професію і менша пропозиція, тим краще. Так, наприклад, на даний момент на ринку праці спостерігається велика кількість економістів і юристів. Пропозиція величезна – попит низький, відповідно влаштується на роботу за даними професіями досить складно. Саме тому слід робити свій вибір, ґрунтуючись на попиті на діяльність, яку ви представлятимете.
· обрана вами професія повинна подобатися вам. Багато людей, зробивши помилку в молодості і не обдумавши своє рішення, вимушені мучитися протягом багатьох років лише через те, що обрана професія їм не подобається. Так, дійсно, діяльність, від якої ви отримуєте лише негатив, викликає стрес. Подумайте, що краще: отримувати задоволення від роботи, при цьому отримуючи за це зарплату, або ж весь час відчувати себе некомфортно лише через те, що вона не приносить вам задоволення.
· колектив. Кожен колектив специфічний – в ньому існують різні жарти, пов'язані з професійною діяльністю та інші особливості. Також важливе значення мають люди, які і є складовими системи, що утворюють колектив. Так, наприклад, у викладацькій діяльності ви зустрінете, в основному, інтелігентне середовище, на заводі – жорсткіших людей. Вибір багато в чому і визначається тим, в якому колективі ви хочете здійснювати свою професійну діяльність.
· зарплата. Зарплата – єдиний з чинників, яким керуються деякі люди при виборі професії. Це зовсім неправильно. Вірніше, зарплата, звичайно, відіграє не найостаннішу роль, але робити вибір, враховуючи тільки це, – велика помилка. Такий вибір може привести до професії, яка не підійде вам за якимись особливостями. З цієї причини, ви не досягнете значного успіху в своїй професійній діяльності, а отже, не зможете піднятися кар'єрними сходами, що, у свою чергу, зведе нанівець всі мрії про зарплату, які ви хотіли втілити в життя.
· психологія. Кожна людина має свої відмінні психологічні риси і особливості, які і визначають таку різноманітність людей. Психічна складова – одна з найважливіших при виборі професії. Якщо її не враховувати, то професія не принесе вам задоволення, а навпаки, викличе у вас депресію. Варто відзначити, що існує класифікація людей за їх психологічними ознаками, яка поділяє їх на інтровертів і екстравертів.
Кажучи коротко, екстраверт – людина, яка спрямована до зовнішнього світу, товариська, легко долає будь-які перешкоди. Для такої людини підійдуть професії, пов'язані з взаємодією з людьми. На противагу їм, інтроверти – люди, які спрямовані в себе, нетовариські, але, при цьому володіють багатим внутрішнім світом. Таким людям підійдуть професії пов'язані з самотністю, роботою зі знаковими системами або технікою.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6413
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 27700 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...