Правила працевлаштування після декретної відпустки
Вихід на роботу після перерви на декретну відпустку для багатьох виявляється тяжким і стресовим. Часто буває так, що жінки, які чекають поповнення, самостійно звільняються. Таким чином, до моменту виходу з декретної відпустки такий претендент соціально незахищений, дезорієнтований на ринку праці. І в процесі пошуку роботи він натрапляє на різні складнощі.
Мета та стратегія: що і як шукати?
Яку роботу шукати після перерви: таку ж, як до декретної відпустки або щось зовсім інше?
Вся подальша стратегія пошуку і подальші дії залежатимуть саме від того, яку роботу хочеться виконувати тепер і на умовах якої зайнятості. Розберемо такі варіанти, що часто зустрічаються.
Перший варіант: часткова зайнятість — колишня професія або часткова зайнятість — нова сфера діяльності.
Сучасні технології, розвиток ринку праці і розвинені інструменти роботи з персоналом дають досить широкі можливості для видаленої роботи (наприклад, в сферах IT, дизайн, маркетинг, аналітика, телемаркетінг) або часткової зайнятості (HR, торгівля, тренінги, інтернет-проекти та інша проектна робота). Відповідно, тоді варто подумати: чи в числі таких ваша професія/обрана сфера? І приступати до пошуку. Можливо, колишній роботодавець готовий буде дати такий проект або завдання, або на ринку праці з'явилися інші варіанти.
При цьому шукати роботу з неповною зайнятістю на неспеціалізованому робочому сайті менш ефективно, оскільки там частіше шукають співробітників на постійне місце і повну зайнятість. Переглядайте інтернет-ресурси, де акцент зроблений саме на поєднаній роботі або частковій зайнятості. Використовуйте в пошуку саме їх, а також спеціалізовані професійні ресурси за вашим родом діяльності.
Другий варіант: повна зайнятість, колишня професія.
Якщо ви вже готові повністю зануритися в роботу, і у вас зберігається інтерес до колишньої професії/роботи, то і шукайте таку роботу. Можливо, доведеться бути гнучкішою у фінансових очікуваннях, оскільки перерва в роботі зупиняє зростання вартості співробітника. Тому не варто орієнтуватися на ті ж зарплати, що отримують ваші колеги, що не мають аналогічної перерви.
Стратегія пошуку роботи в цьому випадку полягатиме в пошуку відповідних вакансій через провідні робочі сайти і кадрові агентства, які займаються підбором таких фахівців, а також розсилці резюме безпосередньо в компанії, що цікавлять.
І ще одне, багатьма забуте, але просте і дуже ефективне рішення: навіщо ускладнювати дорогу до роботодавця, якщо до нього можна просто прийти? Так, колишня співробітниця офісу обслуговування банку рознесла своє резюме по різних банківських відділеннях свого району, і вже через тиждень її найняли на роботу. Поряд з будинком.
Третій варіант: повна зайнятість, нова сфера діяльності.
Часто буває, що після народження дитини і деякого періоду догляду за ним у жінки сильно міняються життєві пріоритети і цінності. У такій ситуації співробітниця, що вийшла після декретної перерви на колишню посаду, розуміє, що вона не може працювати на колишній роботі. Наприклад, керівник найбільшого в місті відділення банку вже не хоче і не може працювати в колишньому ритмі. Напружений темп роботи, керівництво великим колективом, високі плани продажів — вже не її цінності, а значить, їй пора переглянути професійний рід діяльності.
В цьому випадку ми рекомендуємо пройті профорієнтацію або експертизу професійних можливостей, щоб зрозуміти, як змінилися її пріоритети і інтереси, як і на якій посаді вона зможе застосовувати свій досвід без збитку для своїх цінностей. Можливо, саме усередині цього ж банку вона знайде цікавіші на даному етапі функції, в яких відчуватиме себе гармонійніше.
Самопрезентація. Переговори з роботодавцем.
Як відображувати в резюме перерву в роботі на декретну відпустку? На жаль, роботодавець погано реагує, якщо в резюме претендента останні півтора роки — це перерва на декретну відпустку. Як правило, таким претендентам вважають за краще дзвонити в останню чергу, особливо якщо профіль діяльності передбачає високу конкуренцію.
Тому для більшої ефективності пошуку і для уникнення дискримінації за даною ознакою, не акцентуйте увагу на перерві, а вказуйте періоди закінчення своєї роботи (резюме останньої редакції або резюме відповідно до стажу в трудовій книжці). Можна в кінці резюме в графі «сімейний стан» написати, наЗа матеріалами: http://приклад, син 2009 р. н. Таким чином, якщо роботодавцеві цікавий професійний досвід і навики претендента — він передзвонює. І далі залишається підтвердити професіоналізм вже при співбесіді за телефоном і на зустрічі.
Що зробити, щоб на рівні телефонної розмови не відмовили за ознакою перерви в стажі? Заздалегідь продумайте, чим можна це компенсувати. Якщо йдеться про роботу, що передбачає актуальність знань (юриспруденція, економіка, навики іноземної комунікації та ін.), то готуйтеся до виходу на роботу заздалегідь — вивчайте зміни, ідіть на курси, відстежуйте тенденції на ринку, щоб актуалізувати знання. Тоді у вас буде що відповісти на можливе заперечення роботодавця, що ваші знання вже не актуальні. Використовуйте для цього ділову мову.
Як ви зможете працювати тепер? Адже ви тепер завжди думатимете про дитину? Рідкісний роботодавець поставить вам подібні питання безпосередньо. Але запевняємо вас, подумає кожен. Це нормально, що для багатьох мам їх чадо є центром всесвіту, особливо, в перші роки. Проте далеко не всі мами при цьому витримують «домашній ритм». Дуже часто вже через місяць після народження дитини їх долає прагнення вирватися кудись, робити щось інше, включати ментальні здібності. Такі мами, як правило, знаходять способи реалізувати цю енергію і організовують собі або роботу вдома, або підробіток з частковою зайнятістю, або починають раціоналізувати домашню фінансову систему, йдуть на курси, здобувають освіту та ін. Не соромтеся розповідати роботодавцеві, які такого роду ініціативи ви реалізовували. Важливо дати йому знати, що ви не тільки що винирнули з декретного середовища, а зробили вже це давно і здатні поєднувати турботу про дитину і роботу.
З ким знаходитиметься дитина? А якщо вона захворіє? Будь-яка мама турбуватиметься цим набагато раніше, ніж її вперше запитає про це роботодавець. А якщо роботодавець застав зненацька цим питанням, то, можливо, і насправді такій мамі рано виходити на роботу. Щоб роботодавець був спокійний за вас і вашу дитину, розкажіть йому самі — ви вже все продумали. І звичайно, якщо у цей момент претендент починає пояснювати: «мені знадобиться раніше вирушати з роботи», або «нас чекають регулярні обстеження» — роботодавець буде не дуже радий це чути. Тому продумайте, хто зможе вас підмінити у вирішенні родинних питань в разі форс-мажору на роботі.
Чому ви саме зараз вирішили вийти на роботу? 52% жінок виходять на роботу після декрету через прагнення до самореалізації. Як правило, рік-півтора — комфортний термін для повернення до робочого процесу без збитку для дитини. Якщо вихід трапляється раніше, то або амбіції звуть, або це вимушена ситуація. Менше всього, звичайно, роботодавець готовий чути, що ви і ради б ще посидіти удома, але гроші потрібні і стабільність. Грошова мотивація може у результаті теж виявитися хорошою, якщо ви продумали організаційну складову (з ким залишити, а що коли захворів) і самі не відчуваєте вину за ранній розрив з дитиною. Тому постарайтеся чітко зрозуміти для себе, чи готові ви виходити на роботу, що вами рухає — і вдумливо ділитеся про це з роботодавцем.
Складна адаптація на робочому місці
Досвід і статистика показують, що особливих складнощів з адаптацією не буває. Якщо вже на співбесіді здобувачка в тонусі, швидко розмовляє і перемикається з питання на питання, ставить питання і «не зависає», постійно присутня в розмові, підтримує темп розмови. Таким чином, як правило, вже на співбесіді роботодавець оцінює моральну і психологічну готовність і ділову активність, що дозволяє зробити прогноз на адаптацію для такої співробітниці.
І наостаннє.
У претендента після декретної відпустки є і переваги — свіжий погляд, бажання реалізувати себе і наздогнати колег, і така мотивація часто в рази вища, ніж у вже працюючого співробітника. Гармонійно розвинені всі сфери життя формують образ лідера і ефективного працівника.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6413
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 27700 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...