Сезонна робота на морі
Літо - спекотна пора в приморських містах, адже узбережжі наповнюють туристи, які бажають хліба і видовищ, тобто якісного обслуговування та розваг. Тому влітку настає «бум» сезонних вакансій. Сезонна робота на морі - відмінна можливість підзаробити грошей у літній період.
Ким можна влаштуватися працювати в приморському місті? Сезонні вакансії відкриваються переважно у сфері обслуговування: в готелях і пансіонатах, ресторанах, парках розваг. Роботодавцям потрібні продавці, покоївки, кухарі, офіціанти, охоронці, садівники, прибиральниці, кухонні працівники, бармени, адміністратори тощо. Якщо у вас є необхідні творчі здібності, ви можете спробувати влаштуватися на роботу аніматором, діджеєм, танцювати або співати в ресторанах , кафе або нічних клубах.
Зазвичай сезонна робота на море затребувана серед студентів, які хочуть заробити під час літніх канікул і заразом з'їздити на море, поєднавши приємне з корисним. Також сезонними вакансіями можуть цікавитися люди, на основному місці роботи яких влітку настає «затишшя»: скажімо, вчителя, котрі йдуть у відпустку під час довгих літніх канікул, можуть влітку працювати з дітьми в пансіонатах, санаторіях і будинках відпочинку.
Не варто думати, що сезонна робота на море - це можливість відпочити на курорті та ще й заробити грошей, замість того щоб витратити їх. Навряд чи у вас буде час і сили валятися на пляжі та хлюпатися в морі: значну частину часу займатиме виконання своїх безпосередніх обов'язків, а у вільний від роботи час сил на пляжний відпочинок може вже і не залишатися. А до кінця сезону деяким на морі вже й дивитися не хочеться.
Звичайно, ніхто не говорить, що ви будете «орати» від заходу до світанку, але все ж не забувайте, що ви в першу чергу їдете працювати, а не відпочивати. Зазвичай сезонна робота на морі - це досить довгий робочий день і один вихідний на тиждень замість двох, так що особливо не розгуляєшся.
Як знайти сезонну роботу? Зазвичай перед початком туристичного сезону сайти з пошуку роботи починають майоріти сезонними вакансіями, так що вам залишається лише вибрати ту вакансію, яка вас найбільше влаштовує. На деякі вакансії (покоївки, офіціанти) беруть практично всіх, хоча досвід роботи, звичайно, буде вітатися. Але є низка вакансій, які зазвичай вимагають відповідної освіти. До таких вакансіями буде відноситися, скажімо кухар. А в якості аніматорів для роботи з дітьми охочіше наймають педагогів або студентів педагогічних вишів.
Чим раніше ви почнете пошук роботи, тим краще: туристичний сезон розпочинається в травні, так що роботодавці починають пошук персоналу ще навесні. Звичайно, є шанс знайти роботу і пізніше, скажімо, якщо хтось із роботодавців не набрав потрібну кількість персоналу або якщо хтось з працівників звільнився у розпал сезону. Але така ситуація - можлива ознака того, що роботодавець недобросовісний.
До речі, перш ніж погоджуватися на запропоновану вакансію, постарайтеся знайти в Інтернеті відгуки про роботодавця: добре б заздалегідь «промацати грунт», щоб у результаті не залишитися біля розбитого корита. Обов'язково дізнайтеся, чи надає роботодавець проживання та харчування (більшість роботодавців - так). А ось проїзд до місця роботи можуть і не оплатити.
Якщо ви боїтеся самостійно їхати працювати на море, можете спробувати шукати роботу разом з друзями/родичами/коханою людиною. Якщо ви розпочнете пошук робочого місця завчасно, високі шанси влаштуватися в одне місце і разом жити та працювати. Так і веселіше, і більше шансів впоратися з труднощами, якщо вони раптом виникнуть. І ще один момент: для більшості робіт вам буде потрібна санітарна книжка, так що варто оформити її заздалегідь.
Сезонна робота на морі - гарний спосіб заробити грошей в літній період. Але щоб у вас все вийшло, потрібно починати шукати роботу заздалегідь і уважно придивлятися до роботодавців. Ну і, звичайно, бути готовим працювати, тому що працювати доведеться багато та часом важко.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6413
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 27700 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...