Три нестандартних прийоми для успішної співбесіди
Не завжди ретельне дотримання рекомендацій HR-менеджерів є запорукою стовідсоткового успіху на співбесіді. Іноді корисно просто бути самим собою, проявити щирість і довіру по відношенню до співрозмовника - і контакт буде встановлений.
Зізнайтеся, що ви хвилюєтеся. Перед важливою співбесідою нервує переважна більшість кандидатів. Хтось намагається побороти нервозність вольовим зусиллям, хтось використовує техніки розслаблення на кшталт глибокого дихання. Хтось нервово барабанить пальцями по столу, крутить у руках ручку і час від часу відповідає не в тему.
Якщо вам важко взяти себе в руки, і ви відчуваєте, що нервовий стан заважає зосередитися і гідно відповідати на запитання... зізнайтеся в цьому. Звичайно, мова не йде про визнання своєї слабкості і про те, щоб поплакатися ейчару в жилетку - це один з найменш вдалих варіантів розвитку подій. Але можна сказати так: «Ця співбесіда є дуже важливою для мене, і я хвилююся. Можливо, через це я недостатньо повно і переконливо розповів про свої досягнення. Я хотів би ще раз коротко акцентувати Вашу увагу на деяких важливих моментах моєї професійної біографії». Після такого визнання, як правило, напруга в бесіді спадає, і далі спілкування проходить у дружній обстановці співробітництва.
Розповідайте не тільки про досягнення. Якщо вас запитують про невдачі та ваші слабкі сторони, визнайте, що вони мали (мають) місце бути. Ідеальний кандидат, який гладко розповідає про себе, наче він довго та ретельно репетирував співбесіду, швидше за все, викличе недовіру.
Визнайте наявність в собі мінусів. Так, іноді ви буваєте занадто суворим по відношенню до колег, якщо вони недостатньо сумлінно виконують свої обов'язки. Але ви завжди знайдете можливість це обговорити та прийти до спільного рішення. Так, ви буваєте нетерплячі в прагненні досягти результатів, але ви завжди ретельно зважуваєте всі «за» і «проти», перш ніж приймати остаточне рішення. Звичайно, як всі люди, ви іноді спізнюєтеся, але не в тих випадках, коли мова йде про важливу нараду або палаючі дедлайни.
На груповому співбесіді, замість того щоб конкурувати з іншими шукачами, встановіть з ними відносини співпраці та підтримки. Співбесіда в групі - непросте випробування. З одного боку, всі шукачі - суперники, і кожному потрібно показати свої переваги. З іншого боку, грамотний роботодавець оцінює ще і здатність шукача до командної роботи. Тому ви тільки виграєте, якщо допоможете іншим претендентам, надасте їм психологічну підтримку або підкажете відповідь на запитання. Швидше за все, у групі знайдуться люди, які дадуть вам позитивний зворотний зв'язок. Відповідно, і ваша впевненість в собі зросте, і ви зарекомендуєте себе з кращого боку перед роботодавцем.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6399
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 35000 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...