Skype-інтерв'ю: плюси та мінуси

Розпочався новий діловий сезон, і, відповідно, все більша кількість людей починає замислюватися про зміну місця роботи. Досить новим трендом у проведенні співбесід, що успішно розвивається, є Skype-інтерв'ю. Отже, що це за робочий інструмент і де застосовується?
Якщо рекрутера та кандидата розділяють кілометри, найбільш оперативним і недорогим способом комунікації є саме Skype-інтерв'ю. Можливі різні варіанти комунікації. Наприклад, первинне інтерв'ю у великих компаніях або у випадку, коли головний офіс компанії знаходиться в столиці, а співробітник підбирається на позицію регіонального директора або менеджера з розвитку в регіоні. Є міжнародний варіант, коли «вербується» топ-менеджер міжнародної компанії, який мешкає за кордоном. Співбесіда за допомогою Skype є прийнятним варіантом, якщо вакансію потрібно закривати терміново, а кандидат продовжує працювати на поточній роботі і не може прийти на зустріч (хворий, у відрядженні, відпустці тощо).
Досить поширена ситуація, коли первинне знайомство претендента та роботодавця вже відбулося - наприклад, керівник місцевої філії зустрічається з кандидатами особисто, після чого він направляє резюме кращих на розгляд до головного офісу. У такому випадку метою спілкування по Skype, як правило, є «затвердження» кандидатів.

Плюси співбесіди по Skype:
Якщо ви живете в іншому місті, це заощадить вам і час, і гроші, і сили. А у випадку якщо компанія вам не підходить або ви отримуєте відмову, ви практично нічого не втрачаєте.
Під час інтерв'ю ви можете розмістити листочки-підказки та інші допоміжні матеріали таким чином, щоб вам їх було добре видно, а інтерв'юер ні про що не здогадувався - вони просто поза зоною його видимості. Зрозуміло, підглядати в них треба акуратно, щоб у роботодавця не виникало почуття, що ви весь час відволікаєтеся від розмови.
Крім того, територія проведення вибирається вами, що дозволяє відчувати себе більш комфортно - адже поруч немає відволікаючих чинників, неминучих при звичайній співбесіді.
Якщо ви відчуваєте, що співбесіда не виправдовує ваші очікування і робота в цій компанії вам не підходить, набагато простіше припинити спілкування в онлайн-режимі, ніж при безпосередньому контакті. Зрозуміло, не варто просто відключати комп'ютер від мережі, але, дотримуючись усіх правил ділового етикету, ви швидше зможете закінчити безперспективну для вас розмову.

Мінуси Skype-співбесіди:
При особистому контакті з роботодавцем або його представником шукач може засумніватися, чи варто йому витрачати свій час на те, щоб отримати роботу саме в цій компанії. Нюанси поведінки інтерв'юера можуть багато розповісти спостережливому кандидату, особливо якщо у нього є досвід проходження співбесід.
Безпосередня обстановка, зовнішній вигляд майбутнього робочого місця, поведінка потенційних колег - все це можна оцінити під час проходження очного інтерв'ю. Зрозуміло, мова не йде про ті випадки, коли головний офіс фірми знаходиться в одному місті, а сам претендент і проживає, і працювати буде в іншому.
Ваша внутрішня психологічна неготовність до дистанційного інтерв'ю призводить до того, що ви відчуваєте себе дискомфортно та більш «затиснуті».
Втім, онлайн-інтерв'ю з кандидатом у переважній більшості випадків практикується тільки в найперший раз. Наступні співбесіди, як правило, вже проводяться в очному режимі, більш традиційному.
Тим не менш, популярність онлайн-співбесід в даний час неухильно зростає, і варто пам'ятати, що принципи проходження такого інтерв'ю практично ті ж, що й звичайного, тобто при умінні ефектно подати свої професійні навички та максимальному володінні інформацією успіх вам забезпечений.

rabota.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад