Ідеальне резюме в сфері IT
У резюме в сфері інформаційних технологій - своя специфіка. У заявці на вакансію німецькі роботодавці очікують побачити "IT-профіль".
Сьогодні в Німеччині у фахівців у сфері інформаційних технологій невичерпні можливості. Ринок IT-послуг зростає, а кваліфікованих кадрів бракує. Однак у своїх високих вимогах до претендентів роботодавці залишаються непохитними. І одне з них, як стверджують експерти у сфері працевлаштування, - наявність так званого "IT-профілю" (IT-Profil).
Візитна картка
"Коли я переглядаю заявки на IT-вакансії, в очі кидається їх поверховість. Багато претендентів дотримуються загальних правил, прописаних у книгах. Це не відповідає часу", - зазначає консультант з питань кар'єри Свенья Хоферт. За її словами, з середини 90-х років робота в сфері інформаційних технологій все активніше здійснюється на проектній основі. "Зараз в Німеччині мало фахівців, які працюють по-іншому. Цю специфіку слід враховувати в резюме", - підкреслює Хоферт.
Особливість заявки на вакансію полягає в наявності "IT-профілю" - своєрідної візитівки фахівця. Під цим поняттям в Німеччині увазі документ з перерахуванням проектів, в яких претендент був задіяний досі, і придбаних в результаті роботи знань і навичок.
"Ви можете написати в такому ключі: шість місяців я працював над тим, три місяці - над цим. При цьому слід назвати ваші завдання, функції, вказати специфіку проектів, їх масштаб і значення, а також умови виконання роботи (приблизний бюджет, кількість осіб в команді, чи працювали ви з колегами з-за кордону, з якими труднощами довелося справлятися тощо)", - пояснює експерт.
Від загального до конкретного
На відміну від інших спеціальностей, де третя сторінка в резюме додається за бажанням, з метою підкреслити непересічність кандидата та справити враження на потенційного роботодавця, у сфері IT, поряд з мотиваційним листом та професійною біографією, додаткова сторінка зі списком проектів є обов'язковою. Особливо якщо документи подаються на вакансію, яка передбачає роботу за наймом. Для фрілансерів ж "IT-профіль" і зовсім замінює сторінку з професійною біографією.
"Діяльність IT-фахівців стає все складнішою. У ній все менше лінійності. І якщо при відборі кадрів конкретні знання та навички шуквача мають першорядне значення, то стандартна заявка не повідомить рекрутеру найголовнішого", - підкреслює Свенья Хоферт. Свій професійний досвід вона радить описувати, переходячи від загального до конкретного. У резюме - лише в загальних рисах (що входило у вашу сферу відповідальності, на стику яких дисциплін ви працювали), а всі подробиці - вже в "IT-профілі".
Втім, якщо мова йде про більш просту роботу, як, скажімо, системне адміністрування, то докладний список виконаних проектів не потрібен. "Тут досить буде вказати в таблиці ваші знання програм. А ось у консалтингу без цього документа не обійтися", - впевнена Свенья Хоферт.
Якість важливіша за кількість
Подібний список проектів вимагають як великі, так і середні підприємства. "Резюме, написане за стандартними заготівками, - найбільш поширена помилка. Воно виходить загальним і незмістовними", - розповідає в інтерв'ю Олівер Грюн, керівник Федерального об'єднання середніх IT-підприємств (Bundesverband IT Mittelstand).
При цьому основна проблема при складанні "IT-профілю" - велика довжина цього документа. "Деякі претенденти перераховують всі проекти поспіль. Буває, що найважливіша інформація міститься на 15-й сторінці, до якої, звичайно, рідко який рекрутер дійде", - зазначає Олівер Грюн.
Якість важливіша за кількість - правило, яким він радить керуватися. Головне - добре вивчити оголошення про вакансію та писати заявку цілеспрямовано. З усього списку проектів слід вибирати ті, що найбільш релевантні для конкретної посади в конкретній фірмі.
Підтвердження закордонної кваліфікації
Для перевірки якості підготовки фахівця німецькі компанії охоче вдаються і до доданих до резюме сертифікатів і рекомендаційних листів. Перші надають можливість порівняти кваліфікацію фахівців, особливо якщо мова йде про співробітників з-за кордону. Причому, як підкреслює Свенья Хоферт, особливе значення таким свідченнями надають великі фірми. Нерідко вимогу надатиміжнародний сертифікат, що підтверджує, наприклад, знання проект-менеджменту (PMI, IPMA, GPM або інший), прописане в оголошенні про роботу. Середні підприємства у сфері IT звертають увагу на наявність вендорських сертифікатів - свідоцтв, що видаються з систем оцінки знань, розроблених самими виробниками програмного забезпечення.
Загалом же, за словами Олівера Грюна, в найбільш виграшному становищі сьогодні перебувають шукачі з широким профілем. Співробітник повинен не тільки володіти глибокими знаннями в своїй області, а й розбиратися у виробничих процесах. "У фахівців з СНД шанси знайти роботу гарні, насамперед завдяки сильній академічній підготовці. Але їм повинна бути знайома специфіка роботи німецьких фірм, німецька корпоративна культура", - зазначає керівник Федерального об'єднання середніх IT-підприємств.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6399
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 35000 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...