Навчання для людей з обмеженими можливостями
Загальновідомо, яке важливе значення для кожної людини має здобуття професії, особливо, коли вона обирається за покликом серця. У наш нелегкий час надзвичайно важко реалізувати себе в професійній діяльності здоровим молодим людям, не кажучи вже про осіб з обмеженими можливостями. Адже їхній шлях до професійного успіху ускладнений не лише вадами здоров'я, але й соціальними та психологічними проблемами. Основним елементом професійної реабілітації є професійне навчання, яке здійснюється в установах (центрах, відділеннях) професійної реабілітації сфери управління Мінпраці України.
На сьогодні в системі Мінсоцполітики функціонує 12 Центрів професійної реабілітації інвалідів:
Всеукраїнський Центр професійної реабілітації інвалідів, який здійснюється навчання за такими робітничими професіями: вишивальниця, швачка, оператор комп'ютерного набору, перукар, слюсар із ремонту автомобілів, бджоляр, соціальний робітник, взуттьовик із ремонту взуття, обліковець із реєстрації бухгалтерських даних, секретар керівника, касир.
Центр обладнано за принципами безбар'єрності та всюдидоступності. До послуг слухачів: кабінет фізіотерапії, зал лікувальної фізкультури, бальнеолікування, масаж, комп'ютерна діагностика, консультації психолога та соціального працівника. У вільний час слухачі беруть участь у художній самодіяльності, проводять концерти, виставки, конкурси та дискотеки.
Буковинський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів проводить набір слухачів для професійного навчання за такими професіями: оператор комп'ютерного набору, швачка, конторський службовець (бухгалтерія), молодша медична сестра по догляду за хворими, кравець.
Широкий та різноманітний спектр професій пропонує Кримська республіканська установа "Міжрегіональний центр професійної реабілітації": оператор комп'ютерного набору, плиточник-облицювальник, столяр, різьбяр по дереву та бересту, швачка, взуттьовик із ремонту взуття, вишивальниця, кравець, майстер зеленого будівництва, бухгалтерський облік, секретар-референт, живописець, майстер художніх виробів із кераміки, радіомеханік з обслуговування і ремонту радіотелевізійної апаратури, пічник.
Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації "Поділля"здійснює набір за такими спеціальностями:продавець товарів, манікюрниця, оператор котельні, облицювальник-плиточник, маляр-штукатур, перукар-модельєр та інші.
Також у сфері управління Мінпраці функціонує 5 спеціальних навчально-виховних закладів інтернатного типу, призначених для здійснення реабілітаційних заходів, а також здобуття робітничих професій молоддю від 15 до 35 років І-ІІІ групи інвалідності згідно з можливостями здоров'я. До них належать: Житомирське вище професійне училище-інтернат Житомирської облради; Кам'янець-Подільський планово-економічний технікум-інтернат; Харківський обліково-економічний технікум-інтернат ім. Ф.Г.Ананченка; Луганське обласне професійно-технічне училище-інтернат; Чернігівський юридичний коледж.
Зарахованих на навчання дітей-інвалідів забезпечують стипендією, вони знаходяться на повному державному утриманні, пенсії виплачують у повному обсязі. Після закінчення курсу навчання у реабілітаційних центрах випускники складають державні іспити і отримують свідоцтво державного зразка про набуття робітничої професії.
Направлення осіб з інвалідністю до центрів здійснює управління праці та соціального захисту населення за заявою інвалідів та відповідних документів.
Для підготовки фахівців із числа інвалідів у вищих навчальних закладах передбачено гарантії і пільги для інвалідів різних категорій і груп інвалідності. Після закінчення навчального закладу їм надається право вибору місця роботи з наявних варіантів або вільного працевлаштування.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6413
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 27700 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...