Як знайти роботу студенту

Важливо зрозуміти, скільки часу ти зможеш присвячувати роботі, щоб мати можливість повноцінно вчитися і вести активне студентське життя. Коли розклад нарешті складено, починай активно шукати роботу. І нехай тебе не лякає розділ CV "Досвід", оскільки потенційний роботодавець може бути зацікавлений в придбаних тобою раніше навичках або ж, можливо, він хоче навчити молодого професіонала сам.
Склади цікаве CV, надай йому нестандартний вигляд, а в разі необхідності навіть нотку гумору. В Інтернеті вистачає гарних прикладів.
Якщо твоя граматика залишає бажати кращого, покажи своє CV фахівцям. Перше враження ти можеш справити тільки один раз. Навіть якщо обрана спеціальність не вимагає письмових навичок, у вимогливого роботодавця хоча б не з'явиться бажання порадити тобі повернутися в основну школу.
Зареєструй своє CV на всіх кар'єрних порталах, а також стеж за оголошеннями, які публікуються на них. Підготуй таке CV, яке сам би хотів отримати, описавши в ньому всі свої вміння та навички. Навіть якщо твій досвід обмежується лише роботою на канікулах, якщо ти зміг розпланувати свій день таким чином, щоб активно займатися спортом, брати участь у поза навчальних заходах, можливо, допомагав у благодійній роботі, все це може бути гідно оцінений роботодавцем.
Можливо, твоя наступна робота не буде знаходитися далеко, а відразу ж за рогом будинку. Роздрукуй своє CV, обійди околиці свого місця проживання або університету, залишивши його в потенційному місці роботи. Ще краще, якщо відразу вийде зустріти, наприклад, керівника піцерії. Невелика відстань до місця роботи заощадить бюджет, оскільки не доведеться купувати квиток на громадський транспорт або витрачатися на бензин. Пошуки роботи теж робота. Продай себе!
Якщо ти не розповідаєш друзям і знайомим, що шукаєш роботу, тоді їм просто нізвідки дізнатися про те, що тобі вона потрібна. Сьогодні справжнім скарбом для роботодавців є соціальні мережі. Там твоє цікаве CV з фотографією переглянуть сотні людей. Уяви собі ефект сніжної грудки, коли твоє найкраще в світі CV зі швидкістю світла починає переміщатися від одного профілю до іншого. А якщо ще й портал про роботу та кар'єру поділиться твоїм CV і його обов'язково переглянуть сотні користувачів порталу - потенційні роботодавці?!
Активно використовуй можливості університетських кар'єрних центрів. Найчастіше в них гостюють знаючі експерти, професіонали в своїх сферах, досвід яких може стати в нагоді. Там ти можеш завести корисні ділові знайомства і, таким чином, у тебе з'явиться ще один шанс знайти роботу.
Запишись на кар'єрні консультації, на яких зможеш зрозуміти, до чого лежить душа, як правильно складати CV тощо.
Якщо знайшов роботу, однозначно уклади договір. Ти ж не займаєшся філантропією, і твоє бажання працювати паралельно з навчанням пов'язане головним чином з необхідністю фінансової свободи. Якщо договір не був укладений, то наприкінці місяця зарплата може так і не бути перерахована. Не кажучи вже про соціальні гарантії, неоплачені податки тощо.
Почни з малого! Можливо, робота в піцерії здасться занадто одноманітною, проте досвід, отриманий у спілкуванні з людьми, здатність працювати в колективі і щодня з'являтися на роботі в певний час буде саме тим, що чекає твій наступний роботодавець - досвідом.
Якщо приймеш до уваги хоча б частину цих 10 порад, тобі однозначно вдасться відшукати роботу вже в учбовий час - це час, своїх перших колег, керівника, найяскравіші моменти трудових буднів, ти безумовно будеш пам'ятати ще через роки, коли вже сам станеш керівником і будеш приймати на роботу студентів.

rus.apollo.lv

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад