Як правильно розповісти про себе на співбесіді
Співбесіда - це не допит без можливості зробити крок убік. По-справжньому дізнатися кандидата можна лише під час нормальної людської розмови, під час якої можна розкритися. Тут-то і потрібно правильно себе проявити, пише Work.ua.
Не секрет, що співбесіда для більшості - досить хвилююча подія. Найчастіше ми напружені, замкнуті, боїмося сказати зайве або дати неправильну відповідь. Але інтерв'юеру потрібно дізнатися вас максимально добре, наскільки це можливо за такий період часу і в такій обстановці, як професіонала, і як людину. Напевно ви почуєте питання "Розкажіть трохи про себе". Це ваш шанс показати себе з хорошого боку і довести, що ви впораєтеся з роботою.
Прохання розповісти про себе - дуже універсальне. З його допомогою роботодавець може розговорити кандидата: дізнатися цікаві та важливі факти біографії, визначити наявність і рівень володіння деякими навичками, більше дізнатися вас, як людину, щоб зрозуміти чи спрацюєтеся ви з колективом.
Що ще роботодавець дізнається про вас
Work.ua рекомендує будувати розповідь про себе, грунтуючись на майбутніх обов'язках і розумінні, які якості в першу чергу оцінюватиме інтерв'юер.
Грамотна мова важлива в будь-якій професії і в цілому в житті, але особливо це відноситься до роботи, пов'язаної з комунікацією і спілкуванням з людьми. Якщо ви претендуєте на посаду менеджера з продажу, секретаря, консультанта тощо, але не можете ясно, зрозуміло і без зупинок висловлювати свої думки, то шансів у вас немає. У розповіді про себе ви повинні самостійно вибудувати лінію оповідання, і плавно завершити її. Теж саме вам належить і в бойових робочих умовах.
Професійні якості зазвичай перевіряються більш конкретними питаннями, але і у вашому оповіданні інтерв'юер буде шукати підтвердження вашого професіоналізму. Щоб переконати роботодавця в тому, що ви знаєте свою справу, розкажіть трохи про свої захоплення, які пов'язані з професійною діяльністю, на прикладі кількох ситуацій з життя покажіть, як використовуєте якості, які необхідні для виконання цієї роботи тощо.
Достовірність відомостей, які ви вказали в резюме або у відповідях на попередні запитання, так само можна перевірити завдяки вашій розповіді. Кращий спосіб не потрапити у халепу - просто спочатку говорити правду, тоді ви точно не заплутаєтеся в деталях.
Основні моменти
Пам'ятайте, що ключові моменти вашої біографії вказані в резюме, тому повторюватися не варто. Розкажіть щось більш цікаве, ніж тему диплома та перелік колишніх робіт.
Варто розуміти, що завідомо правильної відповіді на таке питання немає, як і якогось готового шаблону. Ви повинні просто розповісти, що важливо для вас, що має значення, злегка розширивши історію доказами своїх компетенцій, які відповідають вакансії.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6414
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 32455 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...