Де старшокласнику влітку здобути грошей на особисті потреби
За даними соціологічних досліджень, 85% старшокласників хотіли б влітку підзаробити грошей на особисті потреби. І що цікаво, більшість батьків повністю підтримують своїх нащадків у прагненні бути матеріально незалежними.
"Комсомольська правда" склала перелік підробітків, на які із задоволенням беруть школярів влітку.
Промоутер: "Спробуйте халяву"
Працювати промоутером школярів беруть із задоволенням. Суть роботи - проведення різних рекламних акцій, дегустацій, роздачі пробників, флаєрів, безкоштовних газет тощо. Приймають на роботу молодь обох статей, але перевагу віддають молодим людям модельної зовнішності.
- Я вже третій рік на літо влаштовуються працювати промоутером. Мені подобається все: гідно платять, видають уніформу, весь день ми спілкуємося з різними людьми. Графік роботи вільний. Всі встигаєш - і погуляти, і попрацювати, - розповідає учениця 11-го класу Марина Лещенко.
Щоб влаштуватися промоутером, потрібно звернутися в кадрове агентство або прийти в Київський міський центр зайнятості. Можна самостійно пошукати вакансію в інтернеті або профільних газетах, але кадровики радять на першу зустріч прийти з татом або старшим братом - великий ризик нарватися на шахраїв.
Основний плюс - робота фізично легка та досить весела. Мінусів практично немає, крім того що будуть дні, коли присісти відпочити не вдасться взагалі. Платять, як правило, в залежності від відпрацьованих днів і складності роботи: заробити можна від 50 до 150-200 грн. в день.
Мерчандайзер: "Кожен товар, знай свій припічок"
Основний обов'язок мерчандайзера - розставляти та підтримувати в порядку товар на прилавках магазину. Знайти роботу мерчандайзером не складно, досить самостійно пройтися по великих ТРЦ Києва або звернутися до кадрового агентства. З більшою охотою беруть дівчат, мотивуючи тим, що вони акуратніші.
Плюси: робота в магазині з кондиціонером (пам'ятаєте спекотне літо 2010-го?) І безцінний життєвий досвід. Ви будете знати всі хитрощі супермаркетів.
Мінуси: відповідальність за товар і робота цілий день на ногах.
Зарплата: у середньому - 1000-1500 грн. за місяць.
Вантажник: "Дамам і слабакам тут не місце"
Це закритий чоловічий клуб: дівчат до такої роботи не підпускають і на гарматний постріл, а хлопчиків-старшокласників приймають з розпростертими обіймами. Критерій при відборі - сила та витривалість, адже не кожен зможе тягати важкі мішки-коробки.
- Працювати вантажником важко фізично. Зате мені не доведеться просити грошей у батьків на поїздку до Європи, - розповідає Сергій Барський, випускник однієї з київських шкіл.
Знайти роботу вантажником легко - достатньо здійснити моціон по навколишніх ринках, невеликих магазинах, з'їздити на залізничний вокзал або місцеве будівництво. Як правило, кадрові агентства влаштуванням школярів на таку роботу не займаються. Головне - пам'ятати, що КЗпП категорично проти використання дітей, які не досягли 16 років, на таких роботах.
Головний плюс - робота є завжди. Мінус - висока ймовірність виробничих травм, до того ж іноді працювати доведеться і на спеці, і під дощем.
Зарплата: заробити за місяць можна від 1000 до 3000 грн., залежно від інтенсивності роботи.
Няня: "Час сиджу, за малюком дивлюся"
Останнім часом київські школярі, надивившись європейських фільмів, вибирають роботу няні на годину, або по-західному - бебісітера. Суть такої роботи: дівчина чи юнак сидять з сусідською малечею, доки їх батьки займаються справами. Природно, охочіше беруть дівчат-старшокласниць із знайомих сімей.
- Я влаштувалася працювати нянею на годину до сусідів. Зараз мені 17, років через п'ять можуть з'явитися і свої діти. І шанс попрактикуватися, та ще й гроші отримати - гріх втрачати. Тим більше що працювати доводиться не кожного дня, а від час від часу. Але й платять погодинно, - розповіла "КП" майбутня випускниця школи Олена Маслова.
Мінус такої роботи тільки один - повна відповідальність за хазяйське дитятко, яке може не відрізнятися ангельським характером і вити з найманої помічниці мотузки.
Зарплата: робота оплачується пристойно - близько 30-35 грн./год. Для прикладу: професійна няня отримує 55-60 грн./год.
Кур'єр: "Я біжу куди пошлють"
Кур'єра, як і вовка, годують ноги. Ця робота, як в задачнику для другого класу, пов'язана з доставкою чого-небудь з пункту А в пункт Б. Робота досить відповідальна, оскільки кур'єр своїм гаманцем відповідає за збереження посилки, бо він - обличчя матеріально відповідальне.
За словами кадровиків, кур'єрами воліють наймати юнаків.
- Хлопчики, як правило, краще орієнтуються на місцевості, а за необхідності можуть і товар краще захистити, ніж дівчата, і вантажопідйомність у них вище. Ви ж не пошлете тендітну дівчину з 10-кілограмовим пакетом на інший кінець міста - совість потім замучить, - пояснює причини такої дискримінації за гендерною ознакою директор кур'єрської служби Олена Федченко.
Оплачують по-різному: якщо робота погодинна, то гроші платять за кількість виїздів, якщо стаціонарна - то обумовлену суму видають цілком. Проїзний на всі види транспорту - за рахунок компанії.
Головний плюс - досить висока зарплата. А ще, в орієнтуванні на місцевості кур'єри поступаються тільки водіям швидких і оперативникам МВС, адже через пару місяців бігу по пересіченій місцевості місто дізнаєшся, як свої п'ять пальців.
Мінуси: підвищена матеріальна відповідальність і втомлені ноги до кінця дня.
Зарплата: у середньому курьер в Києві заробляє близько 2500 грн. на місяць.
Компетентно
- До нас щоліта звертається багато підлітків і молодих людей. З кожним ми працюємо індивідуально. Намагаємося підібрати роботу, яка підійде по всіх параметрах: психологічному, фізичному. Крім того, ми завжди стежимо, щоб молодь оформили на роботу відповідно до букви закону і чесно заплатили зароблені гроші, - розповіли "Комсомольській правді" в Київському міському центрі зайнятості.
За даними фахівців, школярів, як правило, влаштовують на легкі роботи - наприклад, на роздачу листівок або кур'єром.
Довідка "КП"
Що говорить закон
Згідно КЗпП на роботу можна приймати дітей досягли 14-річного віку. Але робота повинна бути легкою фізично і не на шкоду навчанню. Крім того, офіційний дозвіл на працю повинні дати батьки школяра або її опікуни.
Школярам від 14 до 16 років заборонено працювати більше 24 годин на тиждень, юнаки та дівчата від 16 до 18 років - не повинні працювати понад більше 36 годин на тиждень. Проте оплачується скорочений робочий час за тією ж тарифною ставкою, що й повноцінний робочий день дорослого працівника.
Укладення трудового договору з неповнолітнім теж має свої особливості: договір повинен бути письмовим, крім того, таким працівникам не можна встановлювати випробувальний термін і укладати договори про повну матеріальну відповідальність.
Неповнолітнім має надаватися відпустка в 31 календарний день.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6414
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 32455 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...