Як працевлаштуватися, не маючи досвіду роботи

Якщо переглянути більшість оголошень про прийом на роботу, то легко можна помітити, що однією з основних вимог є досвід роботи. Добре, якщо він є, а от як бути, якщо немає?
Знайти роботу в такій ситуації досить складно, оскільки не так вже часто роботодавці готові брати новачків і навчати їх за свій рахунок. Крім того, роботодавці побоюються, що недосвідчений працівник просто не впорається з покладеною на нього відповідальністю повною мірою. На щастя, незважаючи на все це, вирішення проблеми працевлаштування без досвіду роботи є.
Якщо мова йде про працевлаштування за фахом після закінчення вишу, то щоб знайти відповідне місце роботи, можливо, доведеться спочатку дечим пожертвувати. Молодому спеціалісту без досвіду роботи навряд чи хтось запропонує відразу солідну посаду і високий оклад, але влаштуватися на роботу, яка потребує високої кваліфікації, і все ж пов'язану з основною спеціальністю, буде набагато легше.
Рекомендуємо майбутнім випускникам вишів заздалегідь замислюватися про працевлаштування і вже на 3-4 курсах підшукувати собі місце роботи. Варто пробуватися на ті вакансії, які не вимагають тривалого навчання. Наприклад, можна влаштуватися на роботу асистентом менеджера, асистентом у відділі персоналу, програмістом-стажистом - залежно від напрямку професійної сфери.
Якщо влаштуватися на роботу без досвіду потрібно без «прив'язки» до певної спеціальності, то варіантів можна знайти досить багато. Так, завжди для шукачів без досвіду роботи доступні вакансії секретарів, консультантів, помічників фахівців. Ще на роботу без досвіду можна піти офіціантом, працівником фаст-фуду, продавцем-консультантом - такі працівники завжди затребувані і подібних вакансій зазвичай багато.
При пошуку роботи без досвіду претендент повинен складати своє резюме набагато ретельніше, ніж фахівець, у якого необхідний досвід є. Справа в тому, що при вивченні резюме роботодавці можуть відразу ж «відкидати» кандидатів, які не мають необхідного досвіду, тому завдання ускладнюється: недосвідченому шукачеві потрібно максимально «зачепити» своїм резюме роботодавця, щоб потрапити на співбесіду.
До слова, при проходженні співбесіди шукач без досвіду роботи теж має чимось «зачепити» роботодавця, інакше він просто загубиться на тлі досвідчених конкурентів. Потрібно максимально добре розкрити свої професійні здібності і готовність працювати, щоб у роботодавця не залишилося ані найменших сумнівів: саме цей кандидат як ніхто інший підходить на вакантну посаду.
Багатьох шукачів ярлик «без досвіду роботи» пригнічує, вони опускають руки і готові погодитися на першу-ліпшу пропозицію, незалежно від умов роботи та окладу. Але насправді досвід роботи - це ж ще далеко не все в працевлаштуванні. Так, корисними «бонусами» для шукача стануть його додаткові навички, такі, як володіння ПК, наприклад, або знання іноземної мови.
Якщо не зациклюватися на досвіді роботи і при працевлаштуванні реально оцінювати свої можливості, співставляючи їх з бажаним рівнем зарплати, то варто зазначити, що влаштуватися на роботу без досвіду в цьому випадку буде набагато легше. І нехай тимчасово оклад буде нижчим, ніж хотілося б, а посада не надто високою, проте через кілька років можна буде претендувати вже на дійсно гідну роботу, яка сповна компенсує всі докладені раніше зусилля.

www.dcz.gov.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад