Українців просять платити за працевлаштування
На тлі кризи і активних пошуків українцями роботи на сайтах з оголошеннями активізувалися шахраї. В основному розкусити їх можна на початковому етапі, коли перед працевлаштуванням вас під різними приводами просять заплатити певну суму грошей.
«Я студентка. Близько місяця тому вирішила підробити. Роздавати листівки або бути промоутером не хотілося, тому шукала роботу на дому, яка займе не дуже багато часу. Знайшла вакансію швачки - в оголошенні писали, що потрібно шити медичні костюми, а заробіток обіцяли від 2-4 тис. грн. Щоправда, для початку потрібно було вислати 500 грн за тканину, яку мені мали прислати. І, до речі, навіть прислали, але коли я пошила перші костюми, виявилося, що відправляти їх нікуди - ані телефони, ані електронна пошта не відповідали», - розповіла нам киянка Ірина.
У кадрових агентствах підтверджують: кількість оголошень з підступом останнім часом дійсно збільшилася. «Думаю, що до кінця місяця буде взагалі сплеск. Зараз деякі люди перебувають у такому становищі, що готові заплатити, лише б влаштуватися на роботу», - каже контент-експерт порталу Rabota.ua Тетяна Пашкіна.
За її словами, один з найпопулярніших зараз способів шахрайства - телефонний. «Наприклад, ви бачите цілком пристойну вакансію в компанії з солідною назвою, і там вказано звичайний міський номер. Ви телефонуєте, автовідповідач розповідає вам про вакансії, а потім пропонує набрати чотиризначний номер для зв'язку з інспектором відділу кадрів. На цьому місці всі зазвичай кладуть трубку і набирають названий номер, хоча треба було б дослухати автовідповідач: після довгої паузи він говорить, що з'єднання по тому короткому номеру коштує 10 грн, і ще 10 грн - кожна хвилина розмови», - розповідає Пашкіна.
Ще один популярний метод шахраїв, коли шукачів просять написати тестові завдання, після чого відмовляють в роботі. «Нечесні працедавці іноді використовують ці тестові завдання у якості готових проектів. Це стосується роботи в ЗМІ, маркетингу, рекламі, IT, перекладах і юриспруденції», - повідомила експерт.
Кінець літа ознаменувався зниженням рівня безробіття в Україні. «Кінець серпня - це завжди підготовка до початку сезону осінь-зима. З'являються додаткові вакансії. До вересня шукають лекторів, викладачів, шкільних репетиторів. Тобто відбувається приплив персоналу в освітню сферу. Щоправда, якщо говорити про ринок праці в цілому, то тут суттєвих позитивних зрушень в цілому ми поки не спостерігаємо», - прокоментувала «Вістям» ситуацію контент-експерт ТОВ «Робота Інтернешнл» Тетяна Пашкіна. Продовження...
Не платіть за місце і не слухайте автовідповідач
Юрист Богдан Хаустов, що спеціалізується на розкритті афер, також констатує збільшення активності роботодавців-шахраїв. «Користуючись ситуацією в країні, вони грають на бажанні людей виїхати працювати за кордон. Обіцяють гарну зарплату, безкоштовне проживання. Єдина умова - проходження курсів підготовки, за які потрібно віддати 10-12 тис. грн. У підсумку це виявляються звичайні мовні курси, які в реальності стоять в десять разів дешевше, і це в кращому випадку. У гіршому - роботодавці зникають відразу після оплати», - запевняє Хаустов.
Щоб не потрапити на гачок шахраїв, експерти радять не платити гроші потенційним роботодавцям, не вірити вакансіях, в яких обіцяють зарплату вище середньої на ринку при мінімумі обов'язків, насторожено ставитися до розпливчастих описів вимог і голосу автовідповідача в телефоні замість спеціаліста з відділу кадрів.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6399
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 35000 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...