Доктор для ноутбуків може заробити 5-7 тисяч гривень на місяць

Однією з найпопулярніших послуг завжди був і буде комп'ютерний сервіс: полагодити ноутбук набагато дешевше, ніж купити новий, а тим більше зараз. Як навчитися ремонтувати і настроювати комп'ютери, ноутбуки і заробляти на цьому, відкривши свою справу, "Сьогодні" розповіли фахівці.
НАВЧАННЯ, ПРАКТИКА ТА РОБОТА
Професія майстра-ремонтника ПК і системного адміністратора в першу чергу підійде людям з технічною освітою або освітою в області радіоелектроніки. Але при бажанні в цій справі себе може спробувати будь-яка людина.
"Перше, що доведеться опанувати, - це програмне забезпечення комп'ютерів, ноутбуків і планшетів. А саме - встановлення, налаштування, заміну та відновлення ПЗ, - каже власник одного зі столичних сервісних центрів Юрій Поляновський. - Все це можна вивчити на будь-яких курсах системного адміністрування. Тривають вони зазвичай 2-4 місяці і коштують від 1100 до 1500 грн на місяць".
Підмайстер. Вивчити комп'ютерну науку можна і безкоштовно - за допомогою центру зайнятості. Якщо людина не може знайти роботу за раніше отриманою спеціальністю, вона може перевчитися на нову за рахунок Фонду загальнообов'язкового соціального страхування. А ось опанувати комп'ютери зсередини, розібратися у видах процесорів, принципах їх роботи, блоках харчування, різних роз'ємах тощо можна тільки на практиці. Для цього доведеться влаштуватися помічником майстра в сервіс-центр. Така робота хоч і малооплачувана (1500-2000 грн на місяць), проте дає можливість досконально вивчити принципи роботи та ремонту такого виду техніки. Щоб осягнути основи, доведеться відпрацювати підмайстром 6-8 місяців.
ВИЇЗД ДОДОМУ ДО КЛІЄНТА
Далі доведеться вкладати гроші в розкрутку свого сайту. При роботі вдома інтернет - головне джерело пошуку клієнтів. Найкраще підійде контекстна реклама в інтернет-пошуковиках. Всі принципи роботи з нею можна дізнатися з безкоштовних відеоуроків в інтернеті. Коштувати такий піар буде 700-800 грн на місяць. Також можна давати інформацію на сайтах безкоштовних оголошень.
За словами Юрія Поляновського, можна зробити свою фішку - наприклад, безкоштовний виїзд додому до клієнта.
Ціни на свої послуги можна призначати, орієнтуючись на середні у регіоні. Наприклад, встановлення операційної системи в середньому коштує 150-180 грн, а чищення техніки від пилу і бруду всередині - 150-200 грн. Щоб залучити більше клієнтів, спочатку можна зробити ціни на 10-20% нижче, ніж у конкурентів.
В кращому випадку у майстра на розкрутку піде 6-10 місяців. Показником затребуваності буде три-п'ять замовлень на день п'ять-шість днів на тиждень. На цьому етапі заробітки вже можуть скласти 5000-6500 грн на місяць.
ПОМІЧНИКИ. За словами Юрія Поляновського, коли підприємець вже сам не зможе справлятися з усім обсягом замовлень, йому доведеться наймати розумного майстра-початківця. Зазвичай такому підлеглому платять 50-60% від вартості замовлення.
Коли справи зовсім підуть в гору, можна взяти в оренду невелику (п'ять-сім квадратних метрів) торгову точку. Правда, багато майстрів для економії грошей разом з підлеглим воліють і далі працювати вдома.
ПОДАТКИ, ВИДАТКИ І СПД
За словами юриста юридичної компанії "Олексій Пуха і партнери" Олексія Соловйова, щоб займатися ремонтом комп'ютерної техніки, встановленням ПЗ і продажем аксесуарів, достатньо зареєструватися як приватний підприємець в місцевих органах влади. А в податковій потрібно вибрати систему оподаткування - загальну або спрощену.
Для організації свого сервісу з ремонту на дому в перші півроку доведеться витратити близько 10-11 тис. грн. А ось для відкриття своєї торгової точки до цих витрат потрібно ще додати вартість оренди, товару і "комуналки". За перші півроку це обійдеться в 30-35 тис. грн.
ОРЕНДА ТОРГОВОЇ ТОЧКИ
Другий шлях підійде тим майстрам, які зможуть вкласти більше грошей у справу на початковому етапі. Окрім створення сайту, реклами, інструментів і ПЗ, їм потрібно заплатити за оренду торгової точки, закупівлю товару та оплату електроенергії. Стаціонарна точка буде прибутковою, якщо в ній, крім сервісу-ремонту, розташується і магазинчик комп'ютерних аксесуарів.
"Найбільшою популярністю користуються комп'ютерні мишки, флешки, DVD-диски, клавіатури, різні види перехідників і USB-шнурів, мінівентілятори для очищення техніки або клавіатури тощо, - розповідає власник точки з ремонту комп'ютерної техніки Роман Биковський. - Розміщуватися найкраще в місцях, де за день проходить багато людей - наприклад, на ринку, на кінцевих зупинках громадського транспорту або біля станцій метро. Бажано, щоб в радіусі 1-3 км не було конкурентів".
ЦІНИ. Оренда такої точки обійдеться в 500-2 тис. грн на ринку і 2-4 тис. грн за його межами. З господарем торгового місця укладається договір оренди, за яким підприємець оплачує перший і останні місяці оренди. Комп'ютерні аксесуари найкраще замовляти у одного постачальника, який влаштує вас не тільки за ціною, якістю й асортиментом, а й перебуватиме в одному районі з торговою точкою. Перша партія товару обійдеться в 3500-6500 грн. Кожного виду товару потрібно буде закупити по 10-20 примірників, а USB-шнурів і перехідників треба буде придбати не менше 40-50 штук. Надалі товар слід докуповувати в міру необхідності.
При вдалому збігу обставин торгове місце почне приносити стабільний чистий дохід в 7-8 тис. грн через 10-12 місяців.
НАВІЩО ПОТРІБЕН ПИЛОСОС
Після отримання такого досвіду можна вирушати у вільне плавання і починати працювати самостійно. Причому це можна зробити двома способами - зосередитися виключно на ремонті і працювати спочатку вдома або відразу ж відкрити торгову точку і займатися не тільки ремонтом техніки, але і продажем комп'ютерних аксесуарів.
"Через обмеженість бюджету на перших порах доведеться працювати вдома, а клієнтів шукати через інтернет, - пояснив Юрій Поляновський. - Для цього потрібно буде замовити фрилансеру веб-дизайнеру створення сайту-візитки. На ньому будуть вказані всі послуги, що надаються майстром, і їх ціни, а також контактні дані. Це обійдеться дешевше, ніж звичайний сайт - в 1500-3000 грн".
На цьому ж етапі потрібно придбати всі необхідні інструменти - набір дрібних викруток, гаєчок і гвинтиків, мікропаяльнік, мультиметр (вимірює напругу деталей комп'ютера або ноутбука), мініпилесос, лупу і спеціальну лампу. Все це обійдеться в суму близько 1500-1700 грн. Також потрібно буде купити ліцензоване програмне забезпечення: знадобиться дві або три операційні системи, наприклад, Windows і Linux, така ж кількість антивірусних програм і ПЗ для відновлення файлів. Віртуальні інструменти обійдуться ще в 1500-1800 грн.

www.segodnya.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад