Підробіток у стінах ВНЗ: за і проти
Хоча сучасне життя і вимагає, щоб студент, паралельно навчаючись, ще й працював, щоб задовольняти свої потреби, однак подібного роду робота повинна бути нижче за пріоритетом, ніж ваша навчальна діяльність. Сподіваємося, ви прислухаєтеся до наших слів.
Отже, тепер переходимо безпосередньо до роботи в стінах ВНЗ. Ким взагалі можна працювати в університеті? Насправді, інститут - це цілий світ, у якому потрібні дуже різні працівники. Адже, як і в будь-якому світі, в стінах ВНЗ повинні виконуватися найрізноманітніші роботи, для того щоб життя в університет не померло. Тому, якщо ви задалися метою знайти підробіток саме в своєму рідному інституті, то, думаємо, вам не складе труднощів знайти для себе відповідну вакансію.
Якщо ж ви не володієте якимись особливими здібностями, якщо ви простий звичайний студент, який хоче підзаробити додаткові гроші, то придивіться до роботи бібліотекарем. Тільки не подумайте відразу ж, що це мовляв, не престижно тощо. Щоб ви знали: багато студентів працюють на таких роботах, про які й говорити страшно. Наприклад, нам відомі випадки, коли студенти підробляли, чистячи вечорами каналізації на міських вулицях…
Природно, що ніхто зі студентів ніколи не зізнається, що він працює на такій «брудній» роботи. Однак свою роботу потрібно любити, в незалежності від того, де ти працюєш. Тим більше, що студенти, «які мають вагу й авторитет» у вашій групі, навряд чи дуже часто ходять в бібліотеку, так що про те, що ви там працюєте, буде знати відносно невелика кількість людей. І навіть якщо про це дізнається «громадськість», що з цього? Проте ви будете чесно заробляти свої кровні, а не клянчити їх від матусі з татком.
Хоча, насправді, сьогодні ви навряд чи піддастеся приниженню з приводу своєї роботи. Це потрібно, щоб ви вчилися серед якихось нелюдів, щоб вас критикували через ваше місце підробітку. Так що особливо не напружуйтеся з цього приводу, однак той, хто попереджений, той озброєний, як говориться.
Загалом, пошукайте, розпитайте в університеті, де потрібні студенти для роботи. Ви обов'язково знайдете, де заробити грошей, як кажуть, не відходячи «від каси».
Тепер безпосередньо перейдемо до зважування всіх «за» і «проти» вашої роботи в стінах ВНЗ. Почнемо з мінусів, бо завжди потрібно закінчувати на позитивній ноті :)
Недоліки роботи в стінах ВНЗ:
1. Неможливість повноцінної навчання.
Яку б ви не знайшли роботу в стінах ВНЗ, швидше за все, вам буде не уникнути постійних або періодичних «знять» з пар. Адже будь-яка робота передбачає певну діяльність, яка, в більшості випадків, має бути виконана під час трудового (тобто і навчального) дня. Тому наша порада така: намагайтеся пропускати (за можливості, звичайно) тільки ті пари, відвідування яких або не настільки важливо (хоча подібні міркування хибні в корені, і все ж) або ті предмети, які ви зможете потім здати без проблем.
2. Невелика заробітна плата.
Працюючи у ВНЗ, не чекайте, що вас чекає грандіозна грошова купа. Так, може бути це і не великі гроші, проте для бідного студента і така додаткова сума щомісяця - непогана підмога. До того ж, швидше за все, ви будете працювати не повний робочий день, а на півставки. Тому радійте і цьому. Для когось це може бути і смішні гроші, проте на морозиво і кіно з дівчиною вже точно вистачить (і не на один раз).
3. Незаплановані роботи, за які ніхто не платить.
Що таке «незаплановані роботи»?
Пояснюємо: незаплановані роботи - це такі роботи, які ви як би повинні робити (а насправді, ви нічого більше не зобов'язані робити понаднормово, крім ваших прямим обов'язків за посадою) просто тому, що ви працюєте у виші.
Наприклад, ви працюєте звукооператором і в ваші завдання входить лише забезпечення музичним супроводом всіх розважальних заходів вашого ВНЗ. Але раптом, несподівано, як це зазвичай і буває, вас попросять перенести парти та стільці для залу, щоб глядачі змогли з комфортом подивитися майбутній виступ команди КВК. Хоч ви і не зобов'язані цього робити за своїми прямими обов'язками, однак і відмовити в подібному проханні ви не в праві з чисто моральних міркувань.
Ось вам і, будь ласка, палиця на два кінці. Однак завжди будьте готові до такого перебігу справ. На даний роботі подібного роду ситуації відбуваються часто-густо.
Мабуть, це найголовніші недоліки в роботі в стінах ВНЗ.
Нарешті прийшов час поговорити і про ті вигоди, які вам обіцяє підробіток у своєму рідному університеті.
Вигоди роботи в стінах ВНЗ:
1. Додаткові гроші.
Звичайно, це найголовніше, чому ви і погодилися попрацювати. Тут більше і писати нічого, тому відразу ж переходимо до наступного пункту.
2. Трудовий стаж.
Не забувайте, що, якщо ви влаштуєтесь працювати у ВНЗ в якості будь-якого працівника, то з вами зобов'язані укласти трудовий договір. А це, у свою чергу, передбачає оформлення вас по всій формі влаштування на роботу. Тому не забудьте взяти з собою паспорт, ІПН, знімок флюорографії, фотографію і гарний настрій :) Після вашого оформлення як працівника університету, вам будуть капати не тільки гроші, але і трудовий стаж, який, до речі, зараз відіграє дуже істотну роль при майбутньому працевлаштуванні. Тому можливо варто працювати в стінах ВНЗ не стільки заради зарплати, скільки заради стажу.
3. Нові знайомі.
Куди б ви не пішли працювати, завжди у вас будуть з'являтися нові знайомі і друзі. І це добре! Чим більше людей ви знаєте, чим більше тісних контактів ви підтримуєте, тим простіше вам буде у важкій життєвій ситуації.
Пояснюємо: коли у вас трапилася біда чи просто невеличка неприємність, то вам буде куди простіше звернутися до знайомого по допомогу, ніж до людини з боку. Тому розглядайте свою роботу в стінах ВНЗ також як відмінну можливість обзавестися новими приятелями і, можливо, навіть друзями.
4. Досвід вирішує багато чого.
Той досвід практичної діяльності, який ви отримаєте від роботи, не зрівняти ні з чим. Тепер то ви вже будете точно знати, що це означає - працювати на роботі, і, можливо, по-іншому будете думати про своє навчанні.
Висновок: Робота в стінах ВНЗ - справа хороша, якщо вона не ставить під сумнів вашу успішність. Перед тим, як ви захочете піти заробити грошей ретельно подумайте, чи зможете ви поєднувати дві функції: студента та працівника. Відразу ж скажемо, що це непросте завдання, яке вимагає певної вправності.
Робота в стінах ВНЗ може вам принести велику користь, а може і нашкодити: вся справа у вашій здатності швидко адаптуватися до ситуації.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6414
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 32455 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...