Як зробити кар'єру в інвестиційному банку
Кар'єра в сфері інвестиційного банкінгу приваблює багатьох. Пропонуємо вашій увазі декілька порад, які допоможуть вам отримати бажану посаду і досягти успіху в цій галузі.
Сьогодні робота в інвестиційному банку по праву вважається однією з найпрестижніших. Вона приваблює професіоналів вищого класу, будь-яка посада в цій сфері передбачає чимале навантаження, а зарплата задовольнить навіть найвибагливішого співробітника. Тому влаштуватися в інвестиційний банк дуже непросто, а якщо вам це все ж вдалося, доведеться постійно змагатися з колегами за бонуси.
Початкові кроки в кар'єрі інвестиційного банкіра
Існує три традиційні шляхи до кар'єри інвестиційного банкіра: можна починати аналітиком, молодшим банкіром (отримавши диплом МВА) або ж влитися в ряди банкірів пізніше. Розглянемо докладніше кожен з цих шляхів.
Щороку інвестиційні банки наймають нових аналітиків, чималий відсоток яких - студенти провідних коледжів. Посада аналітика передбачає безпрецедентний рівень навантаження і відповідальності, але при цьому молодим професіоналам доводиться працювати по вісімдесят годин на тиждень протягом двох років. Практично всіх аналітиків наймають прямо з коледжів з чотирирічною програмою навчання. Вибирають виключно відмінників, які ретельно підготувалися до співбесіди і склали резюме, яке відповідає всім вимогам. Як правило, майбутні аналітики проходять співбесіду на випускному курсі у вересні або жовтні.
Крім того, інвестиційні банки наймають молодших банкірів зі студентів кращих програм МВА. Незважаючи на те, що деякі аналітики згодом стають молодшими банкірами, ця посада часто вважається першим кроком на шляху до кар'єри інвестиційного банкіра. Відзначившись на посаді молодшого банкіра, співробітник може стати віце-президентом, пізніше - керуючим директором, а потім піднятися ще вище. Молодші банкіри відповідають за всі маркетингові матеріали банку, а також за укладення угод.
У більшості випадків на постійну роботу беруть тих, хто виконував обов'язки молодшого банкіра в якості літньої практики в тому самому банку. Так що співбесіди, які ви проходили на першому курсі бізнес-школи, швидше за все, визначать подальший розвиток вашої кар'єри.
Нарешті, є й такі, хто не відразу приходить в інвестиційний банкінг.
Процес підбору персоналу в інвестиційних банках циклічний. Кілька років поспіль банки активно шукають нових співробітників, потім настає період затишшя, коли влаштуватися на роботу практично неможливо, а потім все починається спочатку. Тому потрібно бути готовим, щоб не упустити свій шанс. А значить, потрібно набратися досвіду, щоб відобразити його в резюме: найкраще працювати в невеликому інвестиційному банку або великому комерційному, або ж зайнятися управлінням активами. Більше того, потрібно обзавестися зв'язками в сфері інвестиційного банкінгу і стежити за розвитком ситуації, щоб знати, коли банки знову почнуть розглядати резюме.
Ось ви влаштувалися на роботу - тепер потрібно закласти основи для успішної кар'єри.
Принципи успішної роботи в інвестиційному банку
Ваша головна турбота - клієнт
Послуги банку - капіталовкладення, позики, консультації - це, по суті, продукція. Успішні банки тим і відрізняються від своїх конкурентів, що зуміли налагодити продуктивні взаємини з клієнтами. В інвестиційному банкінгу зв'язки і довіра відіграють ключову роль. Успіху досягають ті банкіри, які довели клієнтам свою надійність.
Не втрачайте ліс за деревами
Якість - головний критерій взаємовідносин. При цьому поради та рекомендації, якими інвестиційний банк забезпечує клієнтів, ґрунтуються на числах. Молодші банкіри та аналітики часто настільки захоплюються цифрами, що забувають перевірити свої викладки на наявність помилок. Репутація молодшого банкіра будується, насамперед, на точності підрахунків.
Беріть участь в угодах
Успішні угоди позитивно відбиваються на вашому резюме і на маркетингових матеріалах банку, в якому ви працюєте. До того ж, завдяки їм ви ближче познайомитеся з процесом виведення продукції банку на ринок. Якщо ви прагнете зробити кар'єру на терені інвестиційного банкінгу, тримайтеся ближче до тих, хто укладає угоди.
Незважаючи ні на що, залишайтеся відданими своїй справі
Банківська справа циклічна за своєю природою, і навіть у процесі укладання угод бувають свої злети і падіння.
Банкіром бути нелегко: доводиться вислуховувати скарги незадоволених клієнтів, а то і витримувати публічний осуд. Також потрібно постійно пам'ятати про терміни. Іноді банки переживають погані часи, коли на бонуси сподіватися не доводиться. Успішна кар'єра в банківській справі багато в чому залежить від вашої відданості компанії у важкі періоди - мабуть, навіть більше, ніж в будь-якій іншій сфері зайнятості.
Змінюйте роботу з розумом
Багато досвідчених банкіри встигають попрацювати в декількох банках - це досить поширене явище. Є багато різних причин зміни роботи. Когось приваблює більш висока зарплата, особливо за наявності гарантій. Комусь хочеться працювати в більш престижному банку, а комусь - у банку, що працює в іншій сфері або в інших регіонах. Все це вагомі причини, але слід дотримуватися обережності: на співробітників, які змінюють місце роботи занадто часто, в інвестиційних банках дивляться несхвально.
Інвестиційний банкінг - дуже приваблива сфера зайнятості для впевнених у собі професіоналів, які знають свою справу досконало. Дотримуючись наших порад, ви зможете випередити конкурентів і принести користь своїм наймачам, забезпечивши собі при цьому безбідне життя.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6414
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 32455 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...