25 речей, яких не повинно бути у вашому резюме
Рекрутери отримують десятки, а то й сотні резюме на кожну відкриту вакансію. На те, щоб детально вивчити кожне з них, просто немає часу і ресурсів. Тому в середньому вони приділяють одному резюме 6 секунд - рівно стільки потрібно часу досвідченому HR-менеджеру, щоб зрозуміти, чи підходить претендент на позицію. Ви можете бути ідеальним кандидатом, але якщо у вашому резюме міститься щось з перерахованих нижче речей, вам відмовлять. Тому читайте уважно і викреслюйте.
Мета
Якщо ви прислали резюме, те, що ви хочете отримати роботу - очевидно. Єдиний виняток, коли описати мету може бути доцільно, це у випадку, якщо ви кардинально змінюєте галузь чи сферу діяльності.
Непотрібний досвід
Ви могли бути королем молочних коктейлів в студентстві, але якщо тільки ви не претендуєте на посаду бармена, краще позбутися згадки цих «чудових днів», запевняє Алісса Гелбард, співробітник хантінговой фірми Rеsumе Strategists.
У резюме можна вказувати досвід, який не відповідає в точності позиції, на яку ви претендуєте, але він повинен бути хоча б близький до неї. Також можна включити досвід, який ілюструє наявність у вас корисних для майбутньої роботи навичок і вмінь.
Приватне
Не потрібно вказувати в резюме ваш сімейний стан, віросповідання і номер соціального страхування. Раніше це було потрібно, а сьогодні роботодавець взагалі не повинен ставити такі питання, тому й відповіді на них не потрібні.
Хобі
Всім начхати на ваші хобі. Якщо вони не перегукуються з позицією, на яку ви претендуєте - це марна витрата паперу і часу рекрутера.
Вік
Якщо ви не хочете, щоб вас дискримінували за віком, краще прибрати з резюме дату випуску з університету. Так вважає автор книги «Нове резюме - нова кар'єра», Кетрін Джевелл.
Занадто багато тексту
Коли ви використовуєте 0,5-дюймовий відступ і восьмий розмір шрифту, щоб втиснути в резюме всю інформацію про вас - це «епік фейл», вважає Джей Ті О'Доннел, кар'єрний експерт, засновник Careerealism.com і автор книги «Кар’єреалізм: Розумний підхід до кар'єри, що задовольняє».
Вона рекомендує якомога більше простору і відступ не менш 0,8 дюйма.
Тайм-аут
Якщо ви ходили в декрет або брали тайм-аут, щоб поїздити світом, не обов'язково писати про це в резюме. І хоча в деяких країнах прийнято зазначати подібний досвід, проте рекрутери не рекомендують цього.
Рекомендації
Якщо роботодавець захоче ознайомитися з вашими рекомендаціями, він сам вас попросить надати їх. Або розмістить запит вже на етапі вакансії. А ось рядок «рекомендації надам за запитом» взагалі не потрібен, запевняє кар'єрний тренер Елі Амдур.
Самозамилування
У вашому резюме не повинно бути слів «я», «він/вона» або «мій/мої», каже Тіна Ніколаї, засновниця сервісу Resume Writers 'Ink. «Не пишіть резюме від першої або третьої особи. Всім і так зрозуміло, що воно - про вас», - каже Тіна.
Про колишню роботу в теперішньому часі
Ніколи не пишіть про вашу колишню роботу в теперішньому часі. Так можна писати тільки про поточну роботу.
Більш ніж непрофесійні email-адреси
Якщо ви досі використовуєте стару пошту, яку завели ще в коледжі, начебто BeerLover123@gmail.com або CuteChick4life@yahoo.com, саме час завести нову. Це дві хвилини. І безкоштовно.
Будь-які необов'язкові слова
Немає необхідності писати слово «телефон:» перед безпосередньо номером. Це нерозумно, всім і так зрозуміло, що це ваш номер телефону. Те ж саме правило справедливо і для email.
Контактна інформація з вашого поточного місця роботи
Це не просто нерозумно, це небезпечно. «Ви хочете, щоб рекрутер телефонував вам на роботу? І як ви збираєтеся з ним розмовляти? І до речі, ваш поточний роботодавець може перевіряти ваші дзвінки і пошту. Так що якщо ви не хочете бути звільненим або стати жертвою шахраїв (речі), приберіть цю інформацію від гріха подалі», - пише Амбур.
Ім'я вашого боса
Не вказуйте імені свого боса, якщо тільки він не погодився дати вам рекомендації на новому місці роботи. І взагалі, в цьому немає сенсу. Хоча, якщо ваш бос Річард Бренсон або Ілон Маск, то сенс, звичайно ж, є.
Професійний жаргон
Часто в компаніях побутують власні жаргонізми, які невідомі людям поза цим колом. Так що переконайтеся, що в ваше резюме не закралося одне з слівець, яким користувалися співробітники з минулого місця роботи.
Посилання на соцмережі
Ваш геймерський блог, профіль в Instagram або Pinterest не мають ніякого відношення до продажу нерухомості. І для рекрутера ніякого смислового навантаження вони не несуть. Втім, є щось, що можна і навіть потрібно додати. Це ваш LinkedIn-профіль, а також професійний блог, якщо він у вас є.
Зарплата
За словами Ніколаї, деякі кандидати навіщось вказують свої зарплати з робіт, на яких вони працювали ще в коледжі. Мало того, що ця інформація абсолютно марна, вона ще й може призвести до неправильного сприйняття кандидата рекрутером.
Президент компанії Talent Zoo Емі Гувер також впевнена, що не варто включати в резюме відомості про бажану зарплату: «Резюме має розповісти про ваш досвід і навички. Про зарплату мова піде на співбесіді».
Застарілі шрифти
Не використовуйте шрифти Times New Roman і serif, оскільки вони давно вийшли з моди. На думку Гувер, для резюме найкраще підійде Arial. Також потрібно приділяти увагу розміру шрифту. Ваша мета - зробити резюме не тільки красивим і гладким на вигляд, але також легким для читання.
«Стильні» шрифти
Усіляким «закарлюки» в резюме також не місце. Такі резюме важко читати, і рекрутер при цьому засвоює менше інформації про кандидата.
Дратівливі «баззворди»
«Синергія», «мотиватор», «менторство», «go-getter» і «think outside the box» - ці та інші новомодні слівця й звороти найбільше дратують рекрутерів. Вони не хочуть їх бачити. Вони хочуть бачити «вирішив», «зробив», «управляв», і тільки якщо ці слова вживаються за призначенням.
Причина зміни роботи
Часто кандидати думають, що якщо вони вкажуть причину відходу з минулої позиції, їхні шанси отримати нову роботу виростуть. «Неправильно. Це не релевантна інформація для резюме. Чи не час говорити про перехід з однієї компанії в іншу», - говорить Ніколаї. Ви зможете зробити це під час співбесіди.
Оцінки
Оцінки важливі тільки доти, поки ви не закінчили школу. Якщо ви вчорашній випускник з червоним дипломом, так і бути, можете написати про це. Але якщо ви закінчили університет три роки тому і не можете похвалитися одними п'ятірками, просто забудьте.
Фотографія
Може колись це стане нормою. А сьогодні це дивно. І липко. І відволікає.
Думка, а не факти
Не намагайтеся себе продати за допомогою великого набору епітетів: «Відмінний комунікатор» або «висококваліфікований і мотивований». Все це - ваша особиста думка про себе і не обов'язково правда, говорить O'Доннел. «Рекрутери хочуть бачити тільки факти. Після того, як вони з вами зустрінуться, вони самі вирішать, чи такий вже ви класний».
Короткострокові підробітки
Не варто включати в резюме позиції, на яких ви пропрацювали зовсім недовго, каже Гелбард. Особливо не варто згадувати про роботу, з якою вас звільнили або скоротили.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6399
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 35000 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...