Що врахувати при складанні резюме
Невдало складене резюме є однією з найбільш поширених помилок шукачів роботи. Саме неінформативні та неграмотні резюме часто шкодять працевлаштуванню. І мова не тільки про орфографію. Є дві крайності, які найбільше нервують роботодавців. У першому випадку навіть не заповнюються основні розділи, які дуже важливі для роботодавця (мета, хронологія попереднього працевлаштування, досягнення, освіта). У другому випадку резюме перевантажено списком стандартних обов'язків і функцій, які часто дублюються на кожному з минулих місць роботи та скопійовані з інтернету. Іноді в резюме розміщено занадто багато зайвої інформації, або вказані навички і кваліфікація не відповідають заявленій посаді.
Що ж слід врахувати, складаючи резюме?
Приділіть особливу увагу формулюванню мети. Шаблонні фрази "знайти роботу мрії з можливістю реалізації свого потенціалу" не скажуть, яку саме роботу ви шукаєте. Правильне формулювання мети - це посада, на яку претендуєте, і що ви очікуєте від майбутньої роботи.
При заповненні розділу "Досвід роботи" першим вкажіть останнє місце роботи, далі - досвід професійної діяльності в зворотному хронологічному порядку. Обов’язково вкажіть свої досягнення і успіхи на кожному місці роботи. Бажано, щоб досягнення вимірювалися в якихось одиницях (відсотках, числах) або відбивали якісні зміни. Пам'ятайте, ваш досвід повинен відображати історію вашого розвитку як професіонала.
Не ігноруйте розділ «Освіта», не забуваючи і про додаткову освіту. Часто роботодавці віддають перевагу кандидату з додатковою профільною освітою.
У додатковій інформації вкажіть знання мов, програм, наявність водійських прав, обов'язково опишіть свої особистісні характеристики, які є важливими саме на даній посаді чи у професії, якою володієте.
Розмір резюме не повинен перевищувати двох сторінок. Жоден роботодавець не стане обтяжувати себе прочитанням довгого твору. Якщо ваш трудовий досвід дуже великий, краще упустити ті місця роботи, які мали місце у вашій біографії більше десяти років тому. Весь досвід, який не відповідає очікуваній сьогодні посаді, краще взагалі упустити. Однак не перестарайтеся з скороченнями. Одна сторінка резюме дозволена тільки для молодих фахівців, які не можуть похвалитися досвідом роботи та здобутками.
Оновлюйте своє резюме, додавайте досвід і досягнення, яку ви отримали в останній час. Ви ж розвиваєтеся, як фахівець? Ваше резюме повинне відображати зміни у вашій кар'єрі. Додайте своє фото, дуже бажано - портретне на однотонному фоні.
Використовуйте фрази, які вас "продають". Слова "створив", "розробив", "впровадив", "досяг", "поліпшив" та інші відмінно продемонструють ваші досягнення і звернуть на себе увагу роботодавця. Але будьте чесні в кожному слові. Обман при пошуку роботи неприпустимий в жодному вигляді.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6399
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 35000 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...