Як вибрати фото для резюме, щоб отримати роботу
Серед рекрутерів немає єдиної думки, наскільки важливим атрибутом є фотографія в резюме. Одним візуальний образ допомагає скласти перше враження про претендента. Інші вважають, що неправильно підібране фото відштовхує. Як правильно підійти до вибору фото для резюме, розповідають HR-фахівці та експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна. За даними опитування hh.ua, четверо з п'яти HR-менеджерів вважають за краще отримувати CV з прикріпленою фотографією, а двоє з п'яти вважають фото невід'ємною частиною добре складеного резюме. Є кілька причин, через які фото в резюме може збільшити шанси на працевлаштування.
- Резюме - це візитна картка шукача. Перше знайомство з претендентом на посаду відбувається за допомогою цього документа. Рекрутеру важливо бачити перед собою реальну людину, а не безособовий текст.
- Візуальне сприйняття дозволяє краще запам'ятовувати інформацію. Після великої кількості співбесід резюме з фотографією допоможе роботодавцю згадати хід бесіди.
- Існує низка вакансій, де презентабельна зовнішність відіграє не останню роль. Мова йде про співробітників, в чиї обов'язки входить спілкування з клієнтами та партнерами, публічні виступи, участь у конференціях. У цьому випадку фото може підказати рекрутеру, що саме ця людина може бути «обличчям компанії».
Наявність фотографії в резюме не є стовідсотковою гарантією успіху. Фахівці з персоналу сходяться в думках, що досвід, знання та професійні якості мають набагато більше значення, ніж правильні риси обличчя. Однак вдало вибране фото може привернути увагу до вашого резюме і виділити вас серед сотні інших претендентів. Вибираючи фото, слідуйте декільком простим правилам.
Публікуйте актуальне фото. Ваша зачіска і колір волосся на знімку повинні відповідати останнім змінам у зовнішності. Під час зустрічі на співбесіді рекрутер повинен вас упізнати. З цієї ж причини не варто захоплюватися графічними редакторами.
Вибирайте якісні фотографії. Зображення повинно бути чітким і яскравим. Неприпустимо розміщувати засвічену або розмиту фотографію. Також має значення розмір фотографії. Не варто розміщувати зображення на всю сторінку. У той же час, фото має бути достатньо великим, щоб його можна було розгледіти.
Зробіть акцент на обличчі. Відмовтеся від фотографії в повний зріст. Не найвдаліший варіант - і шаблонне фото на паспорт. Абсолютно неприйнятними є ракурс зі спини і поза лежачи. Краще віддати перевагу знімку в півоберта. Дуже розташовує стримана посмішка.
Дотримуйтесь діловий стиль. Головним об'єктом на фото є ви, і вся увага рекрутера зосереджена на вас. Вибираючи стиль, враховуйте посаду, на яку претендуєте. Наприклад, для топ-менеджера оптимальним варіантом є діловий костюм. А для лікаря припустимо бути в білому халаті. Одяг не повинен виглядати зухвало, віддайте перевагу пастельним тонам. Уникайте відвертих нарядів і не зловживайте аксесуарами. Моветоном вважається фото в сонцезахисних окулярах. Жінкам варто звернути увагу на макіяж та зачіску. Make-up повинен бути непомітним, денним, волосся зібране або акуратно укладене. Вибираючи дрес-код для фото, уявіть, що ви вже йдете на співбесіду.
Зверніть увагу на фон і обстановку. Місце зйомки може багато розповісти про людину, про її діяльність, інтереси та захоплення. Ваше завдання - справити приємне враження, а не розповісти всю інформацію про себе за допомогою фотографії. Неприйнятними є фото на пляжі, за святковим столом, в ресторані, тощо. Такі фотографії краще залишити для домашнього перегляду. У кадрі не повинно бути сторонніх людей і предметів. Не слід розміщувати фото друзів з коментарем «я третій зліва». Також недоречними будуть весільні фотографії, знімки з домашніми тваринами або з автомобілем.
На сайтах відомих компаній, як правило, є розділ «Наші співробітники». Не полінуйтеся зайти на корпоративну сторінку. Крім іншої корисної інформації про потенційного роботодавця, ви зможете побачити кілька прикладів хороших ділових портретів.
Якщо раніше сумніваєтеся у виборі фото, краще обійтися без нього. Ваша мета - отримати запрошення на співбесіду, а не повеселити HR-ів.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6414
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 32455 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...