Чи варто брати на роботу студента
Перед багатьма роботодавцями щодня встає питання: чи варто брати на роботу студента? Що компанія виграє з його появою, а що може втратити? У нашій сьогоднішній статті ми відповімо на ці питання.
Аргументи за
1. З «чистого аркуша» легше зробити «свого» фахівця
Кожна людина свідомо чи ні тягне за собою на нове місце роботи професійний бекграунд: робочі звички, норми і правила, які панували на її минулому місці роботи, і так далі.
Наприклад, людині, який кілька років пропрацювала в організації, де був чітко регламентований робочий день, важко підлаштуватися під вільний графік і організувати свій день так, щоб встигнути все заплановане. Або, якщо на попередньому місці роботи не заохочували ініціативу, якщо людина звикла працювати з думкою «не думай, просто роби те, що говорять», їй буде складно перший час перейнятися атмосферою вільної творчості і навчитися втілювати свої ідеї в життя.
Трапляються і кадри з бойовим настроєм, від яких часто можна почути фрази на кшталт «А ось на моєму минулому місці роботи...», «А ми це робили зовсім по-іншому...».
Без сумнівів, зробити з студента дійсно «свого» фахівця набагато легше, ніж переучувати працівника, який вже відбувся, зі своїми сформованими професійними поглядами.
2. Студент - джерело нових ідей
На що схожі будні середньостатистичної людини, яка присвячує роботі 8 годин на день? Правильно: дім - робота - дім - побут - побут - побут. Якщо ви живете в мегаполісі, то додайте до цього шалено довгі переміщення з дому на роботу і назад, після яких залишається тільки одне бажання - лягти спати і не прокидатися подовше.
Життя студента проходить за іншим графіком. Навчання, постійне спілкування з однолітками, конференції, виставки, відвідування інших майданчиків, на яких можна познайомитися з багатьма професіоналами своєї справи і почерпнути безліч ідей. Оскільки лише деякі студенти заводять сім'ї під час навчання, то варто зауважити, що і в побуті вони загрузли не так глибоко, як їхні старші колеги.
Студенти легкі на підйом, їм меншою мірою притаманні консервативні погляди, в них ще сильна та дитяча жага життя і цікавість до всього нового і досі невідомого.
3. Працевлаштувати студента вигідно
Якщо ви працевлаштуєте студента денної форми навчання, він зможе приділяти роботі в кращому випадку чотири години на день, тобто буде претендувати на половину ставки.
Навіть якщо ви візьмете на роботу студента-заочника або вечірника, то все одно у нього будуть сесії, навчальні збори та інші зустрічі, які рано чи пізно почнуть красти час у робочого дня.
Дані обставини впливають на оплату праці: студент не може претендувати на повноцінну заробітну плату, оскільки не має можливості працювати фултайм.
4. Додатково
Якщо ви створюєте який-небудь продукт, основною цільовою аудиторією якого є якраз молоді люди, то студент в штаті - відмінна можливість краще зрозуміти своїх покупців, їх потреби і спосіб життя.
Працевлаштувавши студента, ви сміливо зможете додати у свій список добрих справ ще одну, адже ви допоможете молодій людині вийти із замкнутого кола «не можу знайти роботу, тому що немає досвіду; не можу отримати досвід, тому що не беруть на роботу».
Аргументи проти
1. Відсутність практичного досвіду
Те, що на початку статті позначалося як плюс, під іншим кутом можна розглянути і як мінус. І мова тут йде не тільки про те, що студенту буде складніше виконувати свої безпосередні робочі обов'язки. Для нього буде в новинку абсолютно все. Наприклад, йому буде складно взяти до уваги той факт, що запізнення на 16 хвилин, яке в університеті досить зам'яти звичайним вибаченням і наспіх вигаданою відмазкою, на роботі може загрожувати дисциплінарним стягненням.
2. Висока ймовірність зриву дедлайнів
Студенти бувають різними. Хтось - за класичним варіантом - вчиться і підробляє, а хтось - працює і трохи вчиться. Якщо вам трапився студент-класик, для якого навчання пріоритетніше за роботи, то зриву термінів і робочих завдань, виконаних абияк, вам, ймовірно, не уникнути.
3. Відрядження будуть малоймовірними
Середньостатистичний співробітник сприймає відрядження як різновид відпустки: можна і обстановку змінити, і світ подивитися, і відпочити від звичної рутини. Для студента все не настільки райдужно, особливо якщо ви хочете відправити його у відрядження у навчальний час: це і пропуск занять, і неминучі проблеми з викладачами та успішністю.
Ми розглянули плюси і мінуси студента в штаті, ну а вибір, звичайно ж, завжди залишається за вами. При ухваленні рішення необхідно враховувати специфіку вашої організації. Чи необхідно співробітнику присутнім на робочому місці 8 годин на день або ж є можливість працювати за відносно вільним графіком? Наскільки часто необхідно відправлятися у відрядження і на різні зустрічі поза офісом? І так далі.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6414
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 32455 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...