Співбесіда на "відмінно"
Якщо після питання про професійні досягнення життя пробігає у вас перед очима швидше, ніж у героїв гостросюжетних фільмів, вам точно потрібно готуватися до співбесіди заздалегідь. Ми вибрали 3 питання, які обов'язково задасть роботодавець, і з'ясували, як відповісти на них без паніки і роздратування.
"Розкажіть трохи про себе"
Таке просте, здавалося б, прохання може змусити багатьох претендентів неабияк понервувати. Що саме розповісти? Скільки за часом говорити? Про що можна і про що не можна розповідати? На чому варто акцентувати увагу? Як не здатися занадто скромним або нескромним?
Розповідь про себе - дуже важливий момент самопрезентації на співбесіді. Це не повинно бути розлоге оповідання про ваше життя або перерахування найяскравіших тез вашого резюме. Розповідь про себе - це перший і, ймовірно, кращий шанс дати зрозуміти рекрутеру, що саме вас варто найняти на цю позицію.
Якщо ви не знаєте, з чого почати, скористайтеся простою і популярною формулою «сьогодення-минуле-майбутнє». Спочатку розповідаєте про те, ким є на даний момент, чим займаєтеся, що вмієте. Потім - говорите про те, що привело вас до поточного стану: сукупність навичок і досвіду. Наприкінці розповідаєте про свої плани та перспективи, приділивши особливу увагу можливостям, які відкриваються перед вами разом з цією роботою. Також розкажіть про те, що будете робити для розвитку компанії на даній позиції.
Пам'ятайте, що в оповіданні потрібно приділяти багато уваги професійним навичкам, необхідним для цієї позиції. Можна сказати кілька слів про ваші захоплення і хобі, але кілька слів - це 1-2 хвилини вашого часу на інтерв'ю, не більше. Що стосується загальної тривалості розповіді про себе - то тут все дуже індивідуально, але постарайтеся вкластися в 7-8 хвилин, після чого запропонуйте рекрутеру задавати свої питання.
«Які ваші сильні і слабкі сторони?»
Говорячи про свої сильні сторони, не захоплюйтеся загальними фразами на кшталт «легко інтегруюся в будь-яку команду» або «не конфліктний». Перераховуйте конкретні риси характеру і навички, які потрібні саме для даної позиції: «вмію керувати людьми», «є досвід успішної організації праці десяти людей», «зайняв перше місце в конкурсі з регіонального маркетингу» і так далі.
Розповідаючи про свої досягнення, акцентуйте увагу на те, як саме вони позначилися на успіху вашої організації. Якщо можете похвалитися досягненнями, не пов'язаними з роботою - наприклад, громадськими ініціативами, - постарайтеся зв'язати їх з вашою трудовою діяльністю. При перерахуванні своїх сильних сторін не будьте надто скромні: якщо не розповісте інтерв'юеру про свої плюси - ніхто за вас на співбесіді цього не зробить. Однак не впадайте в крайність: не слід влаштовувати півгодинну презентацію на тему ваших мислимих і немислимих достоїнств. Краще тезисно розкажіть про головні сильні сторони і будьте готові детально описати кожну, якщо про це попросять.
З недоліками теж все не так складно. Не старайтесь здатися ідеалом. Рекрутери цінують в претендентах щирість і здатність адекватно оцінювати себе і свої недоліки. Не старайтесь прикрасити або приховати свої слабкі сторони: якщо ви отримаєте цю роботу, рано чи пізно все таємне стане явним.
Однак є невелика хитрість. Кажучи про будь-який недолік, можна розповісти про те, як ви успішно боретеся з ним. Наприклад, у школі у вас був страх перед публічними виступами. Тоді це було величезною проблемою. Ви навіть не могли спокійно вийти до дошки. Однак в університеті на семінарах ви якомога частіше виступали з презентаціями, брали участь у самодіяльності. Страх перед виступами почав відступати. Сьогодні, хоча ви і відчуваєте сильне хвилювання, цілком здатні виступити перед аудиторією в сто осіб. Крім того, ви продовжуєте працювати над собою - відвідуєте тренінги, читаєте спеціальну літературу. Головне - щоб роботодавець бачив: ви не тільки визнаєте власний недолік, але й активно боретеся з ним.
Є і слабкі сторони, які зіграють на руку. Наприклад, на минулій роботі вас вважали допитливим занудою з браком креативного мислення, а на цій цінуватимуть за уважність і відповідальність, особливо якщо креатив генерують інші співробітники.
Пам'ятайте, що найгіршою відповіддю на питання про слабкі сторони є жартівливе «я занадто ідеальний» або «я безуспішно борюся зі своїм перфекціонізмом». Так у рекрутера залишиться скоріше негативне враження про вашу самооцінку і почуття гумору.
«Ваше найбільше професійне досягнення»
Найкращий аргумент на вашу користь на співбесіді - список значних досягнень. Логіка рекрутера проста: якщо кандидат багато чого домігся на попередньому місці роботи, то від нього можна чекати звершень і надалі. Тому перед співбесідою візьміть листок і ручку і складіть список своїх найяскравіших і вражаючих перемог на робочому фронті. Це можуть бути приклади успішно реалізованих проектів, підвищення прибутку і скорочення витрат або зростання продажів. Постарайтеся розподілити досягнення за їхньою важливістю для підприємства. Чим важливіше була перемога - тим вище її рейтинг. Коли зумієте вичленувати найбільш знакове досягнення, зупиніться на ньому докладніше. По-перше, розкажіть, чому ви обрали саме його. По-друге, поясність, чим ваш успіх обернувся для підприємства і що дав особисто вам. По-третє, поділіться тим, як вам вдалося домогтися успіхів, які технології і методики ви застосовували у своїй роботі.
Не забувайте про колег. Скажіть про тих, хто допомагав вам у досягненні результатів, хто був партнером, хто надихав на перемогу. Розкажіть про труднощі, з якими стикнулися, про способи їх подолання.
Нарешті, обов'язково пов'яжіть свою минулу роботу і бажане місце в майбутньому. Розкажіть, як методики, що ви використовували, можуть допомогти домогтися результатів в сьогоденні. Рекрутер повинен зрозуміти, що ви не збираєтеся зупинятися на досягнутому і маєте намір рухатися далі, приносячи користь підприємству, на якому будете працювати.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6414
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 32455 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...