Кар'єра економіста
Ви не спали ночами, готуючись до доповідей, заліків та іспитів, проходили практику, виконуючи часом непрості завдання своїх наставників, читали безліч наукових праць для роботи над своїм дипломним проектом, - і ось в ваших руках заповітний диплом про економічну освіту. Але незабаром після випуску з навчального закладу стає ясно, що це далеко не всі випробування, які належить подолати.
Молодих фахівців в області економіки іноді очікує нелегкий професійний шлях. Багатьом з них не відразу вдається зайняти бажану посаду, і вони виконують обов'язки працівників невисокого статусу. Тут дуже важливо зробити правильний висновок: якщо економісту-початківцю дійсно хочеться успішно побудувати кар'єру, то йому буде корисно вивчити особливості економічної діяльності на всіх її етапах. Так, керівник організації, який, наприклад, чудово розбирається в її бухгалтерії і не уникає паперових клопотів, краще знає про те, як йде його справа, і має набагато більший контроль над нею.
Місце праці тих, хто здобув економічну освіту, - різні банківські, державні установи, страхові агентства, приватні компанії. Їх професійний успіх багато в чому залежить від того, де вони навчалися: у виші або коледжі. Студенти, які закінчили середній навчальний заклад, як правило, займають посаду бухгалтерів, аудиторів. Випускники вишів теж можуть працювати в цій сфері, але серед них частіше зустрічаються головні бухгалтери, фінансові директори, економісти міжнародного рівня, фінансові менеджери.
Як правило, економісти-початківці приступають до роботи на посаді помічника бухгалтера або офіс-менеджера. На таку роботу можна влаштуватися ще під час студентства, це дозволить накопичити професійний досвід - одну з головних вимог роботодавців при прийомі на більш солідне місце. Давайте подивимося, як може складатися кар'єра фахівця в сфері «Бухгалтерський облік, аналіз і аудит».
Помічники бухгалтера (або по-іншому: асистенти відділу бухгалтерії), завдяки засвоєним навичкам, з часом можуть зайняти посаду, наприклад, бухгалтера по розрахунках з постачальниками або покупцями. Наступні можливі етапи для нього - підвищення до посади старшого бухгалтера, далі - заступника головного бухгалтера, а в підсумку і - головного бухгалтера.
Але невже посада головного бухгалтера - вершина кар'єри? Ні, у талановитих і цілеспрямованих фахівців існує безліч можливостей для розвитку. Наприклад, вони можуть стати представниками нелегкої, але гідної поваги професії фінансового директора. Що говорять з цього приводу експерти?
Фінансовий директор, по суті, права рука генерального директора або власника у великій компанії. Щоб зайняти це крісло, потрібно навчитися бачити бізнес зверху, мислити більш масштабно. Не просто в термін здавати звітність, а й будувати фінансову політику компанії. Ну і звичайно, як і на посаді головного бухгалтера, потрібно мати стійкість до стресів, не боятися приймати рішення і відповідати за результат.
Можна перейти до відділу фінансового аналізу, опанувати міжнародні стандарти звітності, управлінський облік, потім попрацювати у відділі контролінгу або бюджетування. Найчастіше головному бухгалтеру, який вже відбувся, заради отримання такого досвіду доведеться пожертвувати своєю високою посадою і фінансовою стороною питання. Але це тимчасова жертва, яка швидко окупиться придбанням необхідних знань.
Навчання, наприклад, за профілем «Світова економіка», дозволяє знайти роботу в західній компанії. І для цього не обов'язково їхати в іншу країну: представництво таких організацій є зараз і у нас. Для того щоб зарекомендувати себе тут, вам знадобиться відмінне знання не тільки економіки, а й іноземної мови.
Якщо ви не бачите себе в ролі економіста-практика, то у вас є можливість зробити кар'єру в сфері економічних наук. Так, ви можете стати викладачем і займатися науковими дослідженнями.
Яких висновків тут можна дійти? Перш за все, будьте впевнені в тому, що у людини з економічною освітою існує багато варіантів, для того щоб знайти і проявити себе. Більш того, популярну думку про те, що економісти в даний час занадто численні і не приносять користі, не можна вважати правильною. Роботодавці завжди потребують професіоналів своєї справи, і якщо ви зумієте отримати хороші знання і вміло застосовувати їх, то у вас буде шанс влаштуватися у велику фінансову компанію або виконувати важливі функції в державній установі. Найважливіше - не зробити помилку на початку професійного шляху: влаштуватися на роботу не за фахом і так і не скористатися знаннями, які вам дали викладачі.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6414
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 32455 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...