Як має виглядати ваше резюме у 2017 році
Принципи складання резюме змінюються з року в рік. 2017-й не стане винятком. Уже зараз зрозуміло, що він принесе нові тренди. І тим, хто шукає роботу або збирається її змінити, добре б знати, до чого готуватися.
Work.ua зібрав актуальні тенденції, дотримання яких допоможе провести апгрейд вашої професійної візитки та підвищити шанси на успіх.
Ключові слова – на другий план
Ключові слова – це фрази, які описують навички та якості фахівця, необхідні для певної посади. За ними легше знаходити резюме через пошукові системи та функцію пошуку на сайтах з працевлаштування. Наприклад, при підборі кандидата на вакансію «Водій» ключовими словами будуть водій, водійське посвідчення категорії «В», «С», експедитор.
Коли такі слова органічно вписуються в текст, то це зручно, особливо, коли мова йде про масовий підбір персоналу. Але багато претендентів навмисно вставляють у резюме фрази, які не відповідають їх досвіду, але були використані роботодавцем в описі вакансії.
Не займайтеся «пошуковою оптимізацією» резюме та не вписуйте всі ключові слова, тільки щоб привернути увагу потенційного роботодавця. Замість цього краще додати точну та корисну інформацію, яка відображатиме досвід, навички та досягнення.
Акценти на досягненнях
Опис мети в резюме – справа минулого. Часто претенденти саме її ставлять на перше місце у своїй професійній візитці.
Приклад:
Мета – отримати посаду в компанії, яка динамічно розвивається, де зможу застосувати свій досвід.
Це зайве. Ваше бажання отримати роботу й так зрозуміло роботодавцю. Навіщо повторювати очевидне? Найбільше наймача цікавить не мета, а ваш професійний профіль: досягнення і досвід. Саме вони дають можливість оцінити «калібр» фахівця і його гіпотетичний внесок у компанію.
У резюме потрібно описувати важливі проекти, на яких ви працювали, досягнуті результати, розповідайте про професійне зростання, як ви вдосконалюєтеся і самонавчаєтеся.
Зміна роботи – це нормально
Раніше вважалося, що якщо фахівець пропрацював на одному підприємстві все життя, – він щаслива людина і у нього склалася стабільна кар'єра. Але у наш час дуже рідко працівник затримується в одній і тій же компанії до пенсії.
Прагнути задовольнити свої професійні амбіції, розвиток, зростання заробітної плати й для цього змінювати роботу – нормально. Особливо для тих, хто тільки починає свою кар'єру, шукає себе.
Не приховуйте, якщо за останні 10 років ви змінили декілька місць роботи. Чесно відобразіть свій багатий досвід у резюме. Рекрутери звертають увагу не на кількість відпрацьованих фахівцем років на одній і тій же позиції, а на результати, яких він досяг.
N.B! Але пам'ятайте, що ейчари однаково насторожено ставляться і до претендентів-літунів, і до кандидатів, які не змінювали роботу більше 8 років. Тут вже доведеться доводити свою цінність і надійність.
Форма має значення
Безумовно, рекрутери шукають резюме з даними, які релевантні вимогам вакансії. Але не менш важливий для них і зовнішній вигляд документа.
Не потрібно бути просунутим дизайнером, щоб надати гідну форму своєму резюме. Все просто. Якщо ви складаєте резюме в текстовому файлі, структуруйте інформацію логічно, щоб вона легко читалася, а найголовніші дані були на виду:
-
використовуйте шрифти без зарубок, наприклад, Arial;
-
робіть заголовки, абзаци та відступи між ними;
-
приберіть орфографічні та змістовні помилки.
Ще один тренд, який набирає популярності, – інфографічне резюме. Його варто скласти представникам творчих професій: дизайнерам, художникам, архітекторам, копірайтерам, PR-менеджерам.
Ні «зомбі-стилю»
Резюме – жанр офіційно-ділового стилю. А це специфічний стиль. І якщо використовувати його невміло, то він стає схожий на «мову зомбі». Але здобувачі його полюбляють, вважаючи, що діловий виклад робить резюме соліднішим. Як результат – текст виходить перевантаженим канцеляризмами, штампами, складними словесними конструкціями. Читати його складно та нудно.
Забудьте про такий підхід. Пишіть просто та зрозуміло, ніби ви розповідаєте про себе, свій досвід і досягнення людини, яку бачите вперше. Тримайтеся подалі від пишномовних словосполучень. Чи не характеризуйте себе «цілеспрямований професіонал» або «народжений, щоб стати маркетологом». Будьте креативні, але знайте міру.
Якщо ваше резюме написано за шаблоном «минулого століття», то воно працює проти вас, знижує шанси отримати гідну роботу та уповільнює розвиток кар'єри. Не забувайте, що воно має розповідати роботодавцю не тільки про те, хто ви, але і показувати, як ви орієнтуєтеся в змінах, які відбуваються в професійному світі.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6399
5635
149
4
152
5
236
18
156
5
201
8
151
3
164
5
230
7
159
4
170
6
159
5
174
4
142
0
144
2
142
1
185
4
147
3
151
0
148
3
159
8
Робота в Переяслові-Хмельницькому
153
1
144
0
142
0
157
1
143
0
144
1
143
0
143
0
146
2
152
3
148
5
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Києві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 35000 грн.
Hitjob.kiev.ua
- 10365 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
ЧОМУ РОБОТОДАВЦІ НЕ ВКАЗУЮТЬ В ОГОЛОШЕННЯХ ЗАРПЛАТУ: ПОРАДИ HR-ЕКСПЕРТКИ, ЯКІ ВАКАНСІЇ ОМИНАТИ
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...